Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Иран забрани западни фризури

Go down 
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Иран забрани западни фризури   Сре Мај 02 2007, 12:43

Иранските мажи повеќе несмеат да се шишаат, ниту да се бричат на "западен" начин. Не се знае како точно изгледаат "западните" фризури, ама се знае дека за непочитување на одредбата, иранските бербери ќе кркаат казни.
Иранските власти на берберите во техеран им доставиле писмен налог во кој строго им забрануваат иранските мажи да ги шишаат или да ги бричат на западен начин, објави иранскиот весник "Етемад".
Во налогот кој го добиле иранските бербери, не е точно прецизирано што точно властите подразбираат под "западни фризури". Во случај берберите да ја прекршат забраната на "западните фризури", им се заканува одземање на дозволата за работа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
vamp-girl
верно членче
верно членче
vamp-girl

Број на мислења : 477
Age : 27
Локација : in the middle of nowhere
Registration date : 2007-02-15

ПишувањеПредмет: Re: Иран забрани западни фризури   Сре Мај 02 2007, 20:15

e so im smetaat tolku frizovite?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Иран забрани западни фризури
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Мода и убавина-
Отиди до: