Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 01:19

Дами и Господа ... Ви го претставувам текстот кои го примив на месенѓер... непосредно по победата на Србија на евросонг

Simona Groundrunner says:
pobedivme!!!
Simona Groundrunner says:
jeeeeeeee
Simona Groundrunner says:
aj otidov ja inace
Simona Groundrunner says:

MoScOw_BoY says:
ne seri
Simona Groundrunner says:
hahaha
Simona Groundrunner says:
pukni!
Simona Groundrunner says:
hehehhe
Simona Groundrunner says:
aj idam
MoScOw_BoY says:
za shto ?

Нема потреба повеќе да коментирам...
Смајли, да сум прецедник на Македонија би те истерал од земјава уште одма !!!
Ама ја те разбирам и нема да ти замера... Ти кажа победивме, зошто мислише на "девојката" - хермафродитот де... Т.е си се идентификуваше со неа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 12:58

Оф мори мајко, не ти е лесно ни тебе... стварно...
Ко прво, каква врска има МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ!!! со победата на Србија на Евровизија, и со тебе како преЦедник? м?
И Боже, каква допирна точка има МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ!!!(со зборови: три извичници) со твојот муабет со смајли на месЕнЃер? Не смее чоек да се радува за прво место на Евровизија (иако уопште не го поштувам фестивалов, Каролина да влезеше у топ 10, Македонија Бога за муда ќе фатеше, а не па прво место... ). И башка смајли си е пола србинка, и логично е да каже: победивме! и? поентата на темава е..?
ај да си искоментирам за насловот apart од твојот пост.
Македонскиот патриотизам не е на 0, него е понизок од тоа. Ко прво у Македонија не живеат македонци, него македончиња (што можеме да го заклучиме од песната Каде сте македончиња?). Тоа се приметуваше и на евровизија при доделувањето на бодовите. Нашава коментаторка уше малце ќе се расплачеше коа не ни даваа бодови, а српската беше подгодвена да им објави војна на државите шо и дадоа на Марија помалце од 8 бода. И факт е дека српската песна беше премногу добра за тој идиотски фестивал, па ако она не победеше, кој друг? Телетабисите од Украина можда?? Или Митре лееееееее?? Така да сеа коа си победи најдобрата песна (се вика ПЕСНА на евровизија, а не разголена пеачка на евровизија) вие можете само, ко што вика Шешељ у едно клипче, да поједете сва говна која сте изасрали...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 13:59

хахахахаха. За ова ли јас станував у рани зори? Хахахха. И што ако сум рекла победивме? Па пола србинка сум!!! И кај к*р ти у тој муабет од 7-8 реченици го препозна мојот патриотизам? Ајт да не победи србинката а каролина да беше меѓу први 10 ќе се радував! Ама ајт заеби усравме! И ај те молам не ми се праи патриот! Ако си до толку патриот тогаш јас од тебе (како машко) очекувам со наполнување на 18 години и завршување на средното образование да се пријавиш во војска а таа не е задолжителна туку е баш за прави патриоти како тебе!!! еве ти 3 извичници!!! ајт!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 14:46

И победата на Марија беше доказ за тоа дека победува најдобрата песна а не најзгодната пејачка! Џабе и беа нозете на Каролина коа имаше глупа песна, ама добра песна пеена на било кој јазик одма се познава!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 16:07

NaTaLi напиша:
Оф мори мајко, не ти е лесно ни тебе... стварно...
Ко прво, каква врска има МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ!!! со победата на Србија на Евровизија, и со тебе како преЦедник? м?
И Боже, каква допирна точка има МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ!!!(со зборови: три извичници) со твојот муабет со смајли на месЕнЃер? Не смее чоек да се радува за прво место на Евровизија (иако уопште не го поштувам фестивалов, Каролина да влезеше у топ 10, Македонија Бога за муда ќе фатеше, а не па прво место... ). И башка смајли си е пола србинка, и логично е да каже: победивме! и? поентата на темава е..?
ај да си искоментирам за насловот apart од твојот пост.
Македонскиот патриотизам не е на 0, него е понизок од тоа. Ко прво у Македонија не живеат македонци, него македончиња (што можеме да го заклучиме од песната Каде сте македончиња?). Тоа се приметуваше и на евровизија при доделувањето на бодовите. Нашава коментаторка уше малце ќе се расплачеше коа не ни даваа бодови, а српската беше подгодвена да им објави војна на државите шо и дадоа на Марија помалце од 8 бода. И факт е дека српската песна беше премногу добра за тој идиотски фестивал, па ако она не победеше, кој друг? Телетабисите од Украина можда?? Или Митре лееееееее?? Така да сеа коа си победи најдобрата песна (се вика ПЕСНА на евровизија, а не разголена пеачка на евровизија) вие можете само, ко што вика Шешељ у едно клипче, да поједете сва говна која сте изасрали...

КАКО ПРВО !!!!
Воопшто не ја ценам евровизија, нуту пак ја гледам, зошто бев на час математика !
Одсекогаш сум викал дека Каролина е една голема курветина, што ја има пројдено пола Скопје и пола Белград !
Да победеше Каролина ич к** немаше да ме заболи, затоа што тоа не е никаков успех ! Сите знаеме дека во Евросонг се е политика, и бла везе си нема со музика.
Ниту пак Македонија ќе паднеше на гз, затоа што ние како нација имаме толку многу работи со кои можеме да се пофалиме, што да се соберете сите вие срби, хрвати, грци, татари што ли ве нема низ светот пак ништо не можете да направите за да го избришете тоа !!!
ЌЕ ПОВТОРАМ УШТЕ ЕДНАШ, КОГА НИЕ СМЕ ПУШУВАЛЕ ЛИТЕРАТУРА ВИЕ УШТЕ СТЕ БИЛЕ МАЈМУНИ !!!!
И не знам со кое право си земаш да збориш за македонскиот патриотизам, кога и самата се нарекуваш србинка ? Па кој патриотизам го имате вие бе ???
Кажи ми еден човек што умрел за вашата Сербија ? Така беше ??? Земја на закрепостените селани lol! Ако ние Македонците не сме патриоти, незнам кој е...smiley Smile напиша:
хахахахаха. За ова ли јас станував у рани зори? Хахахха. И што ако сум рекла победивме? Па пола србинка сум!!! И кај к*р ти у тој муабет од 7-8 реченици го препозна мојот патриотизам? Ајт да не победи србинката а каролина да беше меѓу први 10 ќе се радував! Ама ајт заеби усравме! И ај те молам не ми се праи патриот! Ако си до толку патриот тогаш јас од тебе (како машко) очекувам со наполнување на 18 години и завршување на средното образование да се пријавиш во војска а таа не е задолжителна туку е баш за прави патриоти како тебе!!! еве ти 3 извичници!!! ајт!!!

Офф леле... Греотка... За тебе патриотизам е само земи пушката во рака, и иди прими метак у глава...
А за тоа дали си србинка или не ич к** не ме боли... Ако сакаш биди и од Тунгузија... Ама додека живееш тука не јади гомна за Македонија ! Ако не ја разбираш нашата култура, имај барем респект за нас, зошто тука живееш !
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Нед Мај 13 2007, 23:59

Moscow_BoY напиша:


КАКО ПРВО !!!!
Воопшто не ја ценам евровизија, нуту пак ја гледам, зошто бев на час математика !
Одсекогаш сум викал дека Каролина е една голема курветина, што ја има пројдено пола Скопје и пола Белград !
Да победеше Каролина ич к** немаше да ме заболи, затоа што тоа не е никаков успех ! Сите знаеме дека во Евросонг се е политика, и бла везе си нема со музика.
Ниту пак Македонија ќе паднеше на гз, затоа што ние како нација имаме толку многу работи со кои можеме да се пофалиме, што да се соберете сите вие срби, хрвати, грци, татари што ли ве нема низ светот пак ништо не можете да направите за да го избришете тоа !!!
ЌЕ ПОВТОРАМ УШТЕ ЕДНАШ, КОГА НИЕ СМЕ ПУШУВАЛЕ ЛИТЕРАТУРА ВИЕ УШТЕ СТЕ БИЛЕ МАЈМУНИ !!!!
И не знам со кое право си земаш да збориш за македонскиот патриотизам, кога и самата се нарекуваш србинка ? Па кој патриотизам го имате вие бе ???
Кажи ми еден човек што умрел за вашата Сербија ? Така беше ??? Земја на закрепостените селани lol! Ако ние Македонците не сме патриоти, незнам кој е...Офф леле... Греотка... За тебе патриотизам е само земи пушката во рака, и иди прими метак у глава...
А за тоа дали си србинка или не ич к** не ме боли... Ако сакаш биди и од Тунгузија... Ама додека живееш тука не јади гомна за Македонија ! Ако не ја разбираш нашата култура, имај барем респект за нас, зошто тука живееш !

Значи компјутеров ми се укочи од волку глупости... Неверојатно! За Евровизија и Каролина, се согласувам со тебе. Не го ценам фестивалот, ама не ти верувам.. ако ти не го ценеше зашто ја отвори глупава тема?
Кога веќе збориш за литература и граматика, не сме пУшувале, него сме пИшувале, и незнам не се пишува заедно, пошто негација и глагол се пишуваат раздвоено. И о, да коооооооолку ќе паднеше Мк на гз ако по некој случајност победеше Каролинка.

е за ова болдираново ме погоди... си земам да зборам за македонскиот патриотизам како потомец на партизани кои се бореле за да го ослободат Скопје, за после да го населат сељаци. Баба ми е останата од 7 години сирак, пошто прадедо ми има погинато на Скопскиот плоштад на 13 ноември 1944 - на нејзин роденден, за после вие да се курчите и де се лупате во гради како македонски патриоти, да се симнете од планина, и да го населите ск како најголеми патриотишта (уф, мажишта). Кумот негов - Цветан Димов е исто погинат и мачен од татарите шо многу си ги љуубите. Го фрлиле од пенџере.. после скоро сите постари братучетки на баба ми биле СКОЕВКИ (на 15-16 години ги ризикувале животот и младоста за после “патриотите“ да се китат со нивни перја и да го негираат све тоа со земање бугарски пасоши)- ако воопшто знаеш што е тоа, ценет патриоте. И ако МЕНЕ ми какаш за патриотизмот, ја више не знам што да кажам, пошто можам да ставам рака во оган дека мојата 1/4 македонштина, е мнооогу пати појака од вашата 100 процентна.

И сеа ќе ти кажам еден човек што погинал за Србија, кога веќе инсистираш на само еден - Грујо Живиќ, татко на дедо ми(кој бај д веј на 10 години останал сирак, а од својата 11 година имаше лузна од куршум на ногата), односно мој прадедо, железничар од Краљево. Сакаш да ти кажам и како? Епа вака.. Украл вагон со оружје од германците, и го дал на партизаните. После го стрелале... невермајнд, битно Краљево било ослободено. Ете ти го примерот.

И, да, Србија е земја на закрепостени селани, која на Македонија и ја отстапи Вардарска Македонија. А кај се културните грци и бугари да ни даат бар метар од од Егејот или Пиринот. м?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 00:27

Moscow_BoY напиша:

Ниту пак Македонија ќе паднеше на гз, затоа што ние како нација имаме толку многу работи со кои можеме да се пофалиме, што да се соберете сите вие срби, хрвати, грци, татари што ли ве нема низ светот пак ништо не можете да направите за да го избришете тоа !!!
ЌЕ ПОВТОРАМ УШТЕ ЕДНАШ, КОГА НИЕ СМЕ ПУШУВАЛЕ ЛИТЕРАТУРА ВИЕ УШТЕ СТЕ БИЛЕ МАЈМУНИ !!!!

никој не се ни труди да го избрише тоа...

а сеа чекам извештај од патриотизмот на вашите предци. Smile

и уште нешто... кај биле коа во 19 век чукундедо ми го држел единствениот берберски дуќан во старо Скопје?

Можда не се сум сосема македонка, ама во секој случај сум мнооооогу поголема скопјанка од 99% од “патриотите“.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 00:42

Вау !!! Осам ДУДЕ !!!
Фала што ме просфетли за тоа од колку патриотско семејство потекнуваш... Зш сега мене ми е редот...
Братот да дедо ми на 18 години отишол во партизани... Се борел против бугари, шваби итн... Загинал во охрид на 20 тина години...
Дедо ми, заедно со другарите ја бомбардирале бугарската амбасада, или касарна ... не ме држи за збор ( на 12-13 години )...
На дедо ми дедо... бил кнез на Лазарополе... Мијак... А како што знае мијаците се најстари жители на балканот... поврзани со лозата на Александар Македонски, Самоил и ред други... Да не ги редам...
Значи до каде стигнавме... Прадедо ми, се борел во балканските војни... Заради вашето племе, и татарите... Едниот прадедо го пронашол другиот при опсадата на некој град во земјава... ( едниот се борел во бугарската војска, другиот во српската... ) ....
Кога сте дошле вие во Македонија, фамилијата на прадедо ми, заебно со дедо ми ... и постарите браќа, морале да се преселат во Охрид зошто биле приморувани за го променат презимето на ИЧ ! Додека прадедо ми бил во војна се разбира...
Пра пра дедо ми... Бил шеф на сите железници во Софија, и им праќал огромни средства во Лазарополе, како за селото, така и за разни востанија и ред други работи....
За неговиот тато незнам многу... Бил застапник на Македонија во Букурешт... за повеќе незнам...
Сакаш да се навратиме кон поново време ?
Дедо ми, ги има случувано едни од најголемите зделки за Македонија во СССР.... Ги познава цела плеада од Перо Гошевци, Трифуни Костовски што се имаат збогатувано со тони железа земени од мафијата низ Урал и Полска... Дедо ми, денар нема земено !!! Да бил малку од малку лопов денес, ќе седев во некоја златна фотеља ебате и ќе си играв курташак место да се замарам со вас... Ама не го направил тоа... И јас сум му многу благодарен... Затоа што не е во нашата крв да крадеме, а да знам дека 99% од вас би го сториле тоа... Денес ќе се правеа наудрени, и ќе беа градоначалници на Скопје....
На баба ми дедо се борел на фронтот во Трст... Незнам каква улога има Македонија во тоа... Стварно незнам... Зошто тој се залагал за ослободување на Егејска Македонија... За возврат му понудиле фотеља... И некој ебан медаљ ... КОЈ СЕ РАЗБИРА ГИ ОДБИЛ !!
Пра баба ми... Морала да се дојде во Скопје, и како самохрана мајка да ги одгледува децата, додека дедо ми се борел за ваша земја...
Да не влагам подлабоко во фамилијата... Зошто ќе испадне работава автобиографија... И не е дека сакам да се пофалам, од кои потекнувам, туку ме нервираат вакви коментари јас патриотка, мојата фамилија патриоти...
Ти што имаш направено за Македонија ??? Кажи една работа што си направила за Македонија ? Можеби не е за фалење, ама имам паднато 10 бугарски и грчки страни, и голема штета на #Greece на ИРЦ...

За литетарура ќе те молам да не пробуваш да ме учиш... Прво средете си го вашиот јазик... И без тоа има едно мал милион падежи...

Само едно прашање ... Како тоа сте ни ја дале вардарска Македонија ? Ваша да не е ... Уште од времето на Цар Душан... ??? Зошто само него го имате од историја... Ај ок... и Крале Марко ќе ви го дадеме... и уште 500 други... И што ? Пак ќе имаме повеќе историја од вас...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 01:11

Moscow_BoY напиша:

Кога сте дошле вие во Македонија, фамилијата на прадедо ми, заебно со дедо ми ... и постарите браќа, морале да се преселат во Охрид зошто биле приморувани за го променат презимето на ИЧ ! Додека прадедо ми бил во војна се разбира...

Прво да расчистиме, од мое семејство (зборам за македонската страна) НИКОЈ нема дојдено од Србија. Факат. Стари скопјани од 19 век, а во 18 век биле едни од основачите на Велес (на прадедо ми лозата), односно Тетово( на прабаба ми предците) кои дошле во Те затоа што учествувале во Илинденското востание.. Така да you can just pee against the wind about that. Smile

Цитат :
Пра пра дедо ми... Бил шеф на сите железници во Софија, и им праќал огромни средства во Лазарополе, како за селото, така и за разни востанија и ред други работи....

е сеа ми е јасно све, и од каде толкавата огорченост према србија. че б‘лгари сме танананана...

Дедо ми, ги има случувано едни од најголемите зделки за Македонија во СССР.... Ги познава цела плеада од Перо Гошевци, Трифуни Костовски - ЈАКИ ШТИХОВИ lol! што се имаат збогатувано со тони железа земени од мафијата низ Урал и Полска... Дедо ми, денар нема земено !!! Да бил малку од малку лопов денес, ќе седев во некоја златна фотеља ебате и ќе си играв курташак место да се замарам со вас... Ама не го направил тоа... И јас сум му многу благодарен... Затоа што не е во нашата крв да крадеме, а да знам дека 99% од вас би го сториле тоа... Денес ќе се правеа наудрени, и ќе беа градоначалници на Скопје....


па не би рекла баш.. на прабаба ми (самохрана мајка со 3 деца) и конфискувале огромна вила и ја стаиле да живее во баракиче... така да Neutral
Али открив нешто сеа! Пер, бе, ти си мафијаш. /me proud of you


Цитат :
Кажи една работа што си направила за Македонија ? Можеби не е за фалење, ама имам паднато 10 бугарски и грчки страни, и голема штета на #Greece на ИРЦ...

Доволно направиле моите предци - ја ослободиле Smile А што направила Македонија за мене? Мајка ми е дипломиран електро инжинер и работи у РЈК бе. Татко ми е дипломиран стоматолог - и што работи - у дуќан за автоделови и го викаат : мајсторе, продавачу и сл. (не дека не ги ценам и тие професии, ама ај.. )
И имам 16 години, имам време да направам нешто...

А за тоа со ирцот ти симињам капа. Од овој момент си ми идол. Или не. lol! lol!

Цитат :

За литетарура ќе те молам да не пробуваш да ме учиш... Прво средете си го вашиот јазик... И без тоа има едно мал милион падежи...

Ќе искористам едно насловче од македонска книга: ха, ха, ха и две-три ах.
толку.

Цитат :

Само едно прашање ... Како тоа сте ни ја дале вардарска Македонија ? Ваша да не е ... Уште од времето на Цар Душан... ??? Зошто само него го имате од историја... Ај ок... и Крале Марко ќе ви го дадеме... и уште 500 други... И што ? Пак ќе имаме повеќе историја од вас...

А што знаеш ти пиле за српската историја?
Suspect
Караћорђевићи, Петровићи, Обреновићи, значи нешто?.. ако ништо друго у учебникот по историја ни се спомнати Smile
И уште едно прашање, зошто Бугарија и Грција не ни ги вратат Пиринска и Егејска Македонија?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 16:11

Цитат

''Затоа што не е во нашата крв да крадеме, а да знам дека 99% од вас би го сториле тоа... Денес ќе се правеа наудрени, и ќе беа градоначалници на Скопје...''

Хххехе... А зашто ни е ваква државава? Од многу вложување или крадење??? Ххахахахаха!!! Не е во нашат крв да крадеме! Е ова многу ме насмеа! Не е во мојата ама во македонската е сигурно! Барем 90%. Да не беше ние ќе бевме сеа 10 години понапред од Србија пошто они беа бомбардирани (само да те потсетам) ама сеа некако ми се понапредни! Не знам зашто! Јас инаку имам предци што овде оделе се бореле. Па да имам и во Србија што се бореле. Пра дедо ми на баба ми татко. Кога децата му биле мали он ги обезбедил со храна и со една запрежна кола собрале се народ од селото и ги прател до некоја куќа за потоа набрзина да се врати кај партизаните и да се тепа. Среќа негова не загинал! Ама јас па што да ти правам! Ах сеа ми текна.

Македонското просветителство. Јоаким Крчовски пишувал бидејќи имал инспирација од едниот и единствен Доситеј Обрадовиќ! Сакаш цитат од википедиа? Ај еве ти!

Крчовски во својот работен век ја ширел верската просвета на народен јазик во кој употребувал црковнословенски елементи. Во неговото творештво се забележува продолжување на средновековната книжевна традиција, иако тој бил и под влијание на европското (пред се француското) Просветителство, кои дошле преку влијанијата на Доситеј Обрадовиќ од СРБИЈА. ..

И? Од кај пишав се влијанијата? Хм.... Од Србија! Да! Извини се уште не ми е јасно како ова можело да се случи бидејќи ти кажа дека, ај да цитирам пак - ЌЕ ПОВТОРАМ УШТЕ ЕДНАШ, КОГА НИЕ СМЕ ПУШУВАЛЕ ЛИТЕРАТУРА ВИЕ УШТЕ СТЕ БИЛЕ МАЈМУНИ !!!! Абе ајде? Што збориш бе? Их... Па како тогаш имало влијанија од Србија??? Лелеееее... Дај некој нека дојде нека ме просветли! Сеа јас идам да копам по мојата лоза да видам кој се борел со Аце Македонски! Бидејќи ти тврдиш дека сме негови потомци! (а не да не сме ама ај!).

Коментари???
П.С. За сите печатни грешки извинете ова го пишував набрзинка!

2П.С. Има нова теорија која вели не сме настанале од мајмуни! lol! Ама ај овде сме за патриотизмот! Така? Важно е ти да ја носиш твојата државичка во срце (ама не е важно каде си). Сеа некои луѓе што си водат убав живот во франција или сл. они да ќе бидат патриоти пошто све им е розево! А ти си тивок патриот а? ОК! Викаш твоите предци многу се тепале за државава биле прави патриоти а мене ми викаш дека тоа не е патриотизам т.е. да те преведам Јас неам намера да се борам за државава! Така? Ако сум те сватила добро!

Леле не можам да престанам! Стисни сенд, стисни сенд, стисни сенд,....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 17:15

NaTaLi напиша:
Moscow_BoY напиша:

Кога сте дошле вие во Македонија, фамилијата на прадедо ми, заебно со дедо ми ... и постарите браќа, морале да се преселат во Охрид зошто биле приморувани за го променат презимето на ИЧ ! Додека прадедо ми бил во војна се разбира...


Прво да расчистиме, од мое семејство (зборам за македонската страна) НИКОЈ нема дојдено од Србија. Факат. Стари скопјани од 19 век, а во 18 век биле едни од основачите на Велес (на прадедо ми лозата), односно Тетово( на прабаба ми предците) кои дошле во Те затоа што учествувале во Илинденското востание.. Така да you can just pee against the wind about that. Smile

Цитат :
Пра пра дедо ми... Бил шеф на сите железници во Софија, и им праќал огромни средства во Лазарополе, како за селото, така и за разни востанија и ред други работи....

е сеа ми е јасно све, и од каде толкавата огорченост према србија. че б‘лгари сме танананана...

Дедо ми, ги има случувано едни од најголемите зделки за Македонија во СССР.... Ги познава цела плеада од Перо Гошевци, Трифуни Костовски - ЈАКИ ШТИХОВИ lol! што се имаат збогатувано со тони железа земени од мафијата низ Урал и Полска... Дедо ми, денар нема земено !!! Да бил малку од малку лопов денес, ќе седев во некоја златна фотеља ебате и ќе си играв курташак место да се замарам со вас... Ама не го направил тоа... И јас сум му многу благодарен... Затоа што не е во нашата крв да крадеме, а да знам дека 99% од вас би го сториле тоа... Денес ќе се правеа наудрени, и ќе беа градоначалници на Скопје....


па не би рекла баш.. на прабаба ми (самохрана мајка со 3 деца) и конфискувале огромна вила и ја стаиле да живее во баракиче... така да Neutral
Али открив нешто сеа! Пер, бе, ти си мафијаш. /me proud of you


Цитат :
Кажи една работа што си направила за Македонија ? Можеби не е за фалење, ама имам паднато 10 бугарски и грчки страни, и голема штета на #Greece на ИРЦ...

Доволно направиле моите предци - ја ослободиле Smile А што направила Македонија за мене? Мајка ми е дипломиран електро инжинер и работи у РЈК бе. Татко ми е дипломиран стоматолог - и што работи - у дуќан за автоделови и го викаат : мајсторе, продавачу и сл. (не дека не ги ценам и тие професии, ама ај.. )
И имам 16 години, имам време да направам нешто...

А за тоа со ирцот ти симињам капа. Од овој момент си ми идол. Или не. lol! lol!

Цитат :

За литетарура ќе те молам да не пробуваш да ме учиш... Прво средете си го вашиот јазик... И без тоа има едно мал милион падежи...

Ќе искористам едно насловче од македонска книга: ха, ха, ха и две-три ах.
толку.

Цитат :

Само едно прашање ... Како тоа сте ни ја дале вардарска Македонија ? Ваша да не е ... Уште од времето на Цар Душан... ??? Зошто само него го имате од историја... Ај ок... и Крале Марко ќе ви го дадеме... и уште 500 други... И што ? Пак ќе имаме повеќе историја од вас...

А што знаеш ти пиле за српската историја?
Suspect
Караћорђевићи, Петровићи, Обреновићи, значи нешто?.. ако ништо друго у учебникот по историја ни се спомнати Smile
И уште едно прашање, зошто Бугарија и Грција не ни ги вратат Пиринска и Егејска Македонија?

Мислам дека многу добро кажав за дел од моите корени, така што приказничкиве што ги кажуваш веќе ми се досадни да ги читам....
Тоа што го кажа дека јас сум бил Татар, е толку ниско, што да беше некој човек што има малце чест, и грам морал во себе би се замислил што зборува... Особено по фактите кои ги набројав, за тоа што се сторил пра пра дедо ми за Македонија, како и мојата фамилија....

Јас мафијаш lol! Те жалам... Не затоа што не ме сфаќаш, туку зошто не сакаш да ме сфатиш... Јас немам ништо против Србија... ниту против Србите... имам против вас... Затоа баш би сакал да го чујам одговорот на прашањето...
АКО ТОЛКУ ЈА САКАТЕ СРБИЈА, И АКО СРБИЈА Е ТОЛКУ ДОБРА ЗЕМЈА... ТОЛКУ ПОДОБРА ОД МАКЕДОНИЈА... ( ова хипотетички ... не дека е така... ) ; ТОТАШ... ШТО БАРАТЕ ТУКА ???????? ДАЈ ИДЕТЕ СИ ТАМУ.... И БЕЗ ТОА НЕ НЕ ПОЧИТУВАТЕ... НЕ НИЈМАЛ ПОЧИТ НЕМАТЕ КОН ЗЕМЈАТА ВО КОЈА ЖИВЕЕТЕ... ИДЕТЕ СИ... НЕ СТЕ ПОЖЕЛНИ ТУКА.... И НЕ САМО ТУКА... БИЛО КАДЕ... КАДЕ ШТО ЌЕ ПЛУКАТЕ ПО ЗЕМЈАТА....

Вака... Бугарија и Грција никогаш не би се согласиле да ја вратат Пиринска и Егејска Македонија... Како што Србија никогаш нема да го остапи Косово... И покрај тоа што Косово никогаш не било српско... зошто одсекогаш живееле шиптарана таму... 500 години назад....
Ама Косово ќе биде одцепено од Србија, затоа што постои една работа што се вика Глобална политика... Би требало да знаеш тоа... Нели Социологија имаш 4-5 ? Или мама је завршила...
И ебати луѓето со кои ми се пофали... Пола од нив ви го испотепале народот...
Ние сме тука уште 4000 години пред Христа...
Можете да правите што сакате, ама самиот факт што најголемиот човек на сите времиња АЛЕКСАНДАР 3ти МАКЕДОНСКИ е чистокрвен МАКЕДОНЕЦ !!! Ви ги побива сите "факти"... Македонија и македонците се најголемиот народ што некогаш постоел... А сега тивко умирајте во бедната вистина за вашиот прост и никаков народ....

... И да ќе заборавев... Татко ми е магистар по право ( а сегде во светот само правниците и лекарите го добиваат звањето доктус, поради сложеноста на факултетот.... само да ви подобјаснам... да не мислите дека електро е како да си го фатил господ за муда... )
И на крај краева не е до факултетот, до човекот е... Ако не го бива ... џабе му факултети... И без тоа гледаме секој ден во школо како мама - тато поправаат оцени.... па со 5,00 поминуваме ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 17:22

јас морам да се откажам од дискусијава пошто сметам се кажав и немам што да додам! ова е стварно бедно! јас сум пола србинка и пола македонка. во последниве неколку поста си ја бранев 1та половина! а ти бидејќи не баш нешто ме сфаќаш јас нема овде да се мачам и да ти цртам и така имам попаметни работи од ова! далеку попаметни! а ти душо за социологија не ми збори пошто сама си ја заработив оценката како и нате! а за тебе не знам зошто ти поништува дискусии. тоа не е важно! и да имаш против србите бидејќи имаш против мене! ај сеа чао!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 17:47

Moscow_BoY напиша:


АКО ТОЛКУ ЈА САКАТЕ СРБИЈА, И АКО СРБИЈА Е ТОЛКУ ДОБРА ЗЕМЈА... ТОЛКУ ПОДОБРА ОД МАКЕДОНИЈА... ( ова хипотетички ... не дека е така... ) ; ТОТАШ... ШТО БАРАТЕ ТУКА ???????? ДАЈ ИДЕТЕ СИ ТАМУ.... И БЕЗ ТОА НЕ НЕ ПОЧИТУВАТЕ... НЕ НИЈМАЛ ПОЧИТ НЕМАТЕ КОН ЗЕМЈАТА ВО КОЈА ЖИВЕЕТЕ... ИДЕТЕ СИ... НЕ СТЕ ПОЖЕЛНИ ТУКА.... И НЕ САМО ТУКА... БИЛО КАДЕ... КАДЕ ШТО ЌЕ ПЛУКАТЕ ПО ЗЕМЈАТА.....

Вака. Живеам во Скопје затоа што сум овде родена, исто како и мајка ми, баба ми, прадедо ми, чукун дедо ми, и чукунбаба ми, и искрено ме заболе дали сум пожелна од тебе овде. Сум имала многу шанси да си идам, ама не сум отишла. Според твојата логика, кој к** бараш ти у Скопје? Врати си се во Софија или Лазарополе, кај мијаците, де... И од каде ископа дека немам почит кон Македонија? На крају краева 25% сум македонка, и како што наведов у предходните постови (кои веројатно не си ги ни прочитал) се гордеам со тоа, т.е. со моите македонски предци. Кога сум плукала по Македонија? Извини, не можам да се сетам.. Rolling Eyes Ко што вика социологија, поткрепи ми со факти (да, имам 4 социологија, и заслужена ми е... а ако толку те боли фактот што мајка ми предава кај нас, жал ми е за тебе, многу бедно и тужно од твоја страна...)


Цитат :
Како што Србија никогаш нема да го остапи Косово... И покрај тоа што Косово никогаш не било српско... зошто одсекогаш живееле шиптарана таму... 500 години назад....

Е тука гадно си се заебал. Ко прво, ДА, ќе го отстапи Косово, итоа ви најкраток можен рок, и искрено на народот ич не му е гајле за тоа, пошто ионака сите ги потсеќа на лоши времиња, и башка таму од 1999 не живеат веќе срби. И не е точно дека Косово никогаш не било српско, очигледно не ти иде баш историјава на соседниве ни држави...
Уште нешто, и во Тетово и Гостивар одсекогаш живееле шиптари. Дали според тебе овие градови не се македонски? Suspect


Последната промена е направена од на Пон Мај 14 2007, 18:12. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 17:56

Moscow_BoY напиша:

И на крај краева не е до факултетот, до човекот е... Ако не го бива ... џабе му факултети... И без тоа гледаме секој ден во школо како мама - тато поправаат оцени.... па со 5,00 поминуваме ....

Има една реклама : Зависта е лоша работа. lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 19:43

smiley Smile напиша:
Цитат

''Затоа што не е во нашата крв да крадеме, а да знам дека 99% од вас би го сториле тоа... Денес ќе се правеа наудрени, и ќе беа градоначалници на Скопје...''

Хххехе... А зашто ни е ваква државава? Од многу вложување или крадење??? Ххахахахаха!!! Не е во нашат крв да крадеме! Е ова многу ме насмеа! Не е во мојата ама во македонската е сигурно! Барем 90%. Да не беше ние ќе бевме сеа 10 години понапред од Србија пошто они беа бомбардирани (само да те потсетам) ама сеа некако ми се понапредни! Не знам зашто! Јас инаку имам предци што овде оделе се бореле. Па да имам и во Србија што се бореле. Пра дедо ми на баба ми татко. Кога децата му биле мали он ги обезбедил со храна и со една запрежна кола собрале се народ од селото и ги прател до некоја куќа за потоа набрзина да се врати кај партизаните и да се тепа. Среќа негова не загинал! Ама јас па што да ти правам! Ах сеа ми текна.

Македонското просветителство. Јоаким Крчовски пишувал бидејќи имал инспирација од едниот и единствен Доситеј Обрадовиќ! Сакаш цитат од википедиа? Ај еве ти!

Крчовски во својот работен век ја ширел верската просвета на народен јазик во кој употребувал црковнословенски елементи. Во неговото творештво се забележува продолжување на средновековната книжевна традиција, иако тој бил и под влијание на европското (пред се француското) Просветителство, кои дошле преку влијанијата на Доситеј Обрадовиќ од СРБИЈА. ..

И? Од кај пишав се влијанијата? Хм.... Од Србија! Да! Извини се уште не ми е јасно како ова можело да се случи бидејќи ти кажа дека, ај да цитирам пак - ЌЕ ПОВТОРАМ УШТЕ ЕДНАШ, КОГА НИЕ СМЕ ПУШУВАЛЕ ЛИТЕРАТУРА ВИЕ УШТЕ СТЕ БИЛЕ МАЈМУНИ !!!! Абе ајде? Што збориш бе? Их... Па како тогаш имало влијанија од Србија??? Лелеееее... Дај некој нека дојде нека ме просветли! Сеа јас идам да копам по мојата лоза да видам кој се борел со Аце Македонски! Бидејќи ти тврдиш дека сме негови потомци! (а не да не сме ама ај!).

Коментари???
П.С. За сите печатни грешки извинете ова го пишував набрзинка!

2П.С. Има нова теорија која вели не сме настанале од мајмуни! lol! Ама ај овде сме за патриотизмот! Така? Важно е ти да ја носиш твојата државичка во срце (ама не е важно каде си). Сеа некои луѓе што си водат убав живот во франција или сл. они да ќе бидат патриоти пошто све им е розево! А ти си тивок патриот а? ОК! Викаш твоите предци многу се тепале за државава биле прави патриоти а мене ми викаш дека тоа не е патриотизам т.е. да те преведам Јас неам намера да се борам за државава! Така? Ако сум те сватила добро!

Леле не можам да престанам! Стисни сенд, стисни сенд, стисни сенд,....


Ти вака како Србинка... Стручњак дали македонците крадат или не...
Па види... Македонците не крадат... Креадеа типови, кои после си го покажаа својот вистински идентитет, и си земаа туѓи пасоши... Други бегаа на далечниот исток... Кина, мина... Тајван... што ти знам...

Просветителство....
Опа... Значи вие го имате Доситеј Обрадович...
Епа ние ги имаме Кирил и Методиј... Чие писмо го користите....
Да се вратам назад Аристотел, роден во Стагира Македонија - Умрел на Халкидик... Скоро целиот свој живот го понимал во Македонија, и во царскиот двор....
О` Арматолозот на Прличев да не го спомнувам... Кои бил наречен втор Хомер...
Да не продолжувам понатаму... За тоа како Св. Павле сакал да патува низ Македонија и ред други работи....

Јас не велам дека ние сме потомци на Александар Македонски... Туку јас сум потомок на Александар Македонски, и уште многу други македонци кои не си го заборавиле потеклото... Ти си србинка... што имаш со Александар ?
И те молам не го викај "Аце" ... Премногу е голем, за да биде нарекуван Аце...

И да... ти можеш да си бидеш патриот... И да ја сакаш Србија најмногу на светот... И јас нема да имам ништо против тоа...
Но никогаш нема да се согласам со фактот што плукаш на мојата земја...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 19:52

Moscow_BoY напиша:

И да... ти можеш да си бидеш патриот... И да ја сакаш Србија најмногу на светот... И јас нема да имам ништо против тоа...
Но никогаш нема да се согласам со фактот што плукаш на мојата земја...

Имаш. У скоро секој пост го плукаш српскиот народ. Де мајмуни биле, де
Цитат :
А сега тивко умирајте во бедната вистина за вашиот прост и никаков народ....
(искрено за ова се убив од смеење.. толку поетски... ) lol! lol!

А ниту смајли, ниту јас во ниеден пост не изјавивме ништо лошо за “твојата“ ценета земја (да, стеф, и ние сме македонки, разбери го тоа веќе еднаш, доста ми е веќе у секој пост да повторувам). Единствени факти у дискусијава се дека сме далеку офф топик (за кој уствари никад не ни разбрав за што е), и дека ти збориш на памет. Сме ја плукале Мк, па сме ја плукале. Кај го виде тоа жити се? И искрено доста ми е. Не планирам више да се натегам за глупости...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 20:11

ФАКТ -> АРГУМЕНТ -> ДОКАЗ !

"Каролина да влезеше у топ 10, Македонија Бога за муда ќе фатеше"

"Македонскиот патриотизам не е на 0, него е понизок од тоа. Ко прво у Македонија не живеат македонци, него македончиња (што можеме да го заклучиме од песната Каде сте македончиња?)"

"вие можете само, ко што вика Шешељ у едно клипче, да поједете сва говна која сте изасрали..."

Мислам дека беше доволно... сакаш Смајли да ја цитирам ?

Ххахахахаха!!! Не е во нашат крв да крадеме! Е ова многу ме насмеа! Не е во мојата ама во македонската е сигурно!....

Ме мрзи понатаму да ве цитирам... Сами си занете нема зошто да го правам тоа за вас...
Ај да ти ја објаснам мојата логика... И малце да ти објаснам разлики меѓу град, држава, НАРОД ...

Во луѓето кои живеат во некој град во рамките на некоја дражва, на републичко ниво го представуваат својот град, значи - Охриѓани, Скопјани итн итн.... На државно ниво, граѓаните ја представуваат својата држава - Македонија, србија, грција, бугарија ....
На темава јас се обраќам за МАКЕДОНИЈА ! Односно, те запрашав зошто плукаш по туѓа земја, во која воедно живеаш, а се декларираш како припадник на друга нација ? Јас не ти зборам зошто си дошла од Белград, Ниш ли што ти знам во Скопје... Туку сосем друга работа...
Друго... Моите потомци дошле од во Скопје од Лазарополе, Егејска Македонија... Па и баба ми е стара Скопјанка... Ако толку ти значи тоа... Јес да Скопје е најголомето село во Македонија...
Трето... Пра пра дедо ми, не е ниту бугарин, ниту се декларирал како таков, ниту е роден таму... Ниту има било каква поврзаност во Бугарија...
Дојдовме на тоа дека не знаеш ни историја, а не дека јас не знам....
Во тоа време Македонија била поделена ... Така што голем дел била во кнежевството Бугарија... Човекот како еден од најспособните Македонци, имал голема функција... Затоа бил живеел во Софија...

Кое беше по ред... Ич кур не ме боли мајка ти каде предава, како ги имаш оцените и ред други работи... Да не мислиш дека ти љубоморам или нешто слично... Зошто јас сум чесен, и никогаш нема да се дозволам преку врски да ми ги поправаат оцените... А верувај ми кога би посакал, ќе поминам без никаков проблем 5,00 ... Како и 90 % од РЈК... Дури и чудно ми дојде лани... Како некој фаци поминаа одлични, и ред други работи... Но не планирам да коментирам за ова... Офф Топик е...

Србија, ќе го отстапи Косово, за онолку за колку ќе се договорат УСА и Русија... се други ти е добар филм...
Македонија преживеала и Византиски и Туски и Римски... Грчки, Бугарски... Српски и какви уште ли не ропства...
Но денес... сеуште постојат Македонци, кои ќе речат ние не сме Срби, Грци или Бугари... Туку чистокрвни Македонци...
Така да... Егејска, Пиринска и нашава Македонија ќе се обединат... кога не е важно... Важното е што ќе се обединат...

И во Гостивар и Тетово никогаш не живееле шиптари, тие се населиа тука одкако Милошевич се обиде да ги истера од Косово....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 20:22

NaTaLi напиша:
Moscow_BoY напиша:

И да... ти можеш да си бидеш патриот... И да ја сакаш Србија најмногу на светот... И јас нема да имам ништо против тоа...
Но никогаш нема да се согласам со фактот што плукаш на мојата земја...

Имаш. У скоро секој пост го плукаш српскиот народ. Де мајмуни биле, де
Цитат :
А сега тивко умирајте во бедната вистина за вашиот прост и никаков народ....
(искрено за ова се убив од смеење.. толку поетски... ) lol! lol!

А ниту смајли, ниту јас во ниеден пост не изјавивме ништо лошо за “твојата“ ценета земја (да, стеф, и ние сме македонки, разбери го тоа веќе еднаш, доста ми е веќе у секој пост да повторувам). Единствени факти у дискусијава се дека сме далеку офф топик (за кој уствари никад не ни разбрав за што е), и дека ти збориш на памет. Сме ја плукале Мк, па сме ја плукале. Кај го виде тоа жити се? И искрено доста ми е. Не планирам више да се натегам за глупости...

Да де... и јас 500 пати ти кажав дека немам ништо против српскиот народ, туку против тие што серат за Македонија па ти пак не ме сфаќаш...
И да... темава отиде у п.м, не дека имаше нешто да се дискутира, отворена беше зошто Смајли ме изнервира...
Иначе форумов... е малце затворен ЛоЛ...
Така да брзо ќе биде бришнат...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 20:49

"Каролина да влезеше у топ 10, Македонија Бога за муда ќе фатеше" - стојам позади ова. и јас ќе се радував.

"Македонскиот патриотизам не е на 0, него е понизок од тоа. Ко прво у Македонија не живеат македонци, него македончиња (што можеме да го заклучиме од песната Каде сте македончиња?)" - и позади ова стојам. секојдневно слушам чистокрвни македноци како го викаат истово. ако сме толку јаки зошто воопшто се замараме што грците не ни го признаваат името, србите - црквата, а бугарите - народот? м?

"вие можете само, ко што вика Шешељ у едно клипче, да поједете сва говна која сте изасрали..." - ова беше за тебе Smile пошто отвори цела тема и направи од мрава крава, затоа што смајли си се израдувала за победета на евровизија


Цитат :

Односно, те запрашав зошто плукаш по туѓа земја, во која воедно живеаш, а се декларираш како припадник на друга нација ? Јас не ти зборам зошто си дошла од Белград, Ниш ли што ти знам во Скопје...

Ко прво не плукам по туѓа земја. 2 фактори.
1. Не плукав уопште.
2. Не е туѓа земја. Македонија е моја исто колку што и твоја, и ова мислам дека го кажувам по 100 пат, и сама си станав досадна.
И аман, не се декларирам како припадник на друга нација и ова е 100 пут како го кажувам ова. Ко второ - да, ми збориш зошто не сум си се вратела у Србија -->
Цитат :
ТОТАШ... ШТО БАРАТЕ ТУКА ???????? ДАЈ ИДЕТЕ СИ ТАМУ

Цитат :
Моите потомци дошле од во Скопје од Лазарополе,

предци, аман, не потомци.

Цитат :
Трето... Пра пра дедо ми, не е ниту бугарин, ниту се декларирал како таков, ниту е роден таму... Ниту има било каква поврзаност во Бугарија...
никој не рече дека е бугарин. а има поврзаност со БГ пошто живеел таму, right?

Цитат :
Кое беше по ред... Ич кур не ме боли мајка ти каде предава, како ги имаш оцените и ред други работи... Да не мислиш дека ти љубоморам или нешто слично... Зошто јас сум чесен, и никогаш нема да се дозволам преку врски да ми ги поправаат оцените... А верувај ми кога би посакал, ќе поминам без никаков проблем 5,00 ... Како и 90 % од РЈК... Дури и чудно ми дојде лани... Како некој фаци поминаа одлични, и ред други работи... Но не планирам да коментирам за ова... Офф Топик е...

епа тогаш која е причината што какаш за тоа? лани мајка ми не предавше у рјк, па бев 5.00... и? поентата е..?

Цитат :

Но денес... сеуште постојат Македонци, кои ќе речат ние не сме Срби, Грци или Бугари... Туку чистокрвни Македонци...

епа жал ми е, ама постои и институција брак во која членовите не мора да бидат од иста етничка припадност. еден од таквите е бракот на моите, така да не можам да кажам дека сум чистокрвна македонка. а мислењето дека си македонец исклучиво ако и по мајка и по татко си од мак. малце ми е нацистички..
Цитат :

Така да... Егејска, Пиринска и нашава Македонија ќе се обединат... кога не е важно... Важното е што ќе се обединат...

да, де, да.. Биче боље, у будуће, на папиру мртво слово.. (песна е ова.. )

Цитат :
И во Гостивар и Тетово никогаш не живееле шиптари, тие се населиа тука одкако Милошевич се обиде да ги истера од Косово....

епа жал ми е, ама и тука морам да те побијам... шиптарите во ТЕ и ГВ живееле уште од 18-19 век, да не речам одсекогаш.. и тоа го знам со 100% сигурност, пошто имам роднини од Тетово (од градот). btw, си слушнал некад за Џемо Мевосек? не? ех јебига.. ај нема везе.. ако те интересира пиши..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Пон Мај 14 2007, 20:55

Moscow_BoY напиша:

Да де... и јас 500 пати ти кажав дека немам ништо против српскиот народ, туку против тие што серат за Македонија па ти пак не ме сфаќаш...
И да... темава отиде у п.м, не дека имаше нешто да се дискутира, отворена беше зошто Смајли ме изнервира...
Иначе форумов... е малце затворен ЛоЛ...
Така да брзо ќе биде бришнат...

стварно... нема више шо да кажам, ако сакаш турај в кантата Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Вто Мај 15 2007, 00:41

.... и позади ова стојам. секојдневно слушам чистокрвни македноци како го викаат истово. ако сме толку јаки зошто воопшто се замараме што грците не ни го признаваат името, србите - црквата, а бугарите - народот? м?

Па не се замараме... Ние се замараме со тоа како грците, бугарите, србите итн.. успеале да ни ја поделат земјата уште пред 100 години... А како не викаат не е битно... Воопшто не прави никаква разлика...
Знаеш зошто ? Кога ќе ми речат античките Македонци збореле грчки дијалект... Единствен доказ им е античка драма од Плутарх од која се зачувани две три реченици, а дијалогот се води меѓу атињаните и непознат човек... така да - Апсурд... Да не се расплинувам со историски факти...

"епа жал ми е, ама постои и институција брак во која членовите не мора да бидат од иста етничка припадност. еден од таквите е бракот на моите, така да не можам да кажам дека сум чистокрвна македонка. а мислењето дека си македонец исклучиво ако и по мајка и по татко си од мак. малце ми е нацистички.." ова не беше наменето за тебе... Ама нема везе... А тоа чистокрвен го реков како метафора... не буквално...

предци, аман, не потомци. - е добро де у п.м 500 поста напишав по пола страна... македонски есеј ме мрзи толку да пишувам Very Happy

епа жал ми е, ама и тука морам да те побијам... шиптарите во ТЕ и ГВ живееле уште од 18-19 век, да не речам одсекогаш.. и тоа го знам со 100% сигурност, пошто имам роднини од Тетово (од градот). btw, си слушнал некад за Џемо Мевосек? не? ех јебига.. ај нема везе.. ако те интересира пиши..
- мхм... живееле и турци и грци и шиптари... ама колку.. ? Smile

Тоа коа серев за РЈК.. не беше само за тебе... А дека ти е потешко одкога предава мајка ти... ( ти текнува на онаа финтата коа со прстот ќе ја повлечеш слеполницата... и прашуваш го гледаш титаник ? Smile )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Вто Мај 15 2007, 13:34

Цитат :
Па не се замараме... Ние се замараме со тоа како грците, бугарите, србите итн.. успеале да ни ја поделат земјата уште пред 100 години... А како не викаат не е битно...

Мала разлика. Србите ја вратиле, и сеа живееме на таа земја Smile И ако тебе не ти е битно како не викаат, мене ми е. Don't you FYROM me. Very Happy Very Happy


Цитат :
- мхм... живееле и турци и грци и шиптари... ама колку.. ?

не е битен квантитет, битен е квалитет. не знам колку биле али им го е*авале мамичето на македонците уште од 19 - почеток на 20 век. зборам за шиптарите.
а у косово, колку и да ги имаше на број, пред 1999 беа бајчиња (татко ми работеше на косово, и можам да кажам дека лично ги познавам скоро сите шиптари шо работеа у Дом здравља - баш фини луѓе).


Цитат :
Тоа коа серев за РЈК.. не беше само за тебе... А дека ти е потешко одкога предава мајка ти... ( ти текнува на онаа финтата коа со прстот ќе ја повлечеш слеполницата... и прашуваш го гледаш титаник ? Smile )

не ја знам финтата No али многу ми е сељачки коа луѓето се замараат со туѓи животи без никаква основа... пошто и мајките на горазд од 3ката и на берово работат у рјк, па они пак не се 5.00 Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Вто Мај 15 2007, 13:34

леле! више не ми е интересно Smile Smile Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Вто Мај 15 2007, 14:33

NaTaLi напиша:
Цитат :
Па не се замараме... Ние се замараме со тоа како грците, бугарите, србите итн.. успеале да ни ја поделат земјата уште пред 100 години... А како не викаат не е битно...

Мала разлика. Србите ја вратиле, и сеа живееме на таа земја Smile И ако тебе не ти е битно како не викаат, мене ми е. Don't you FYROM me. Very Happy Very Happy


Цитат :
- мхм... живееле и турци и грци и шиптари... ама колку.. ?

не е битен квантитет, битен е квалитет. не знам колку биле али им го е*авале мамичето на македонците уште од 19 - почеток на 20 век. зборам за шиптарите.
а у косово, колку и да ги имаше на број, пред 1999 беа бајчиња (татко ми работеше на косово, и можам да кажам дека лично ги познавам скоро сите шиптари шо работеа у Дом здравља - баш фини луѓе).


Цитат :
Тоа коа серев за РЈК.. не беше само за тебе... А дека ти е потешко одкога предава мајка ти... ( ти текнува на онаа финтата коа со прстот ќе ја повлечеш слеполницата... и прашуваш го гледаш титаник ? Smile )

не ја знам финтата No али многу ми е сељачки коа луѓето се замараат со туѓи животи без никаква основа... пошто и мајките на горазд од 3ката и на берово работат у рјк, па они пак не се 5.00 Wink

Е не ни ја вратиле цела... Сеа.. дел останал Smile Иначе цел свет не вика по уставното име... Така да ... ВООПШТО НЕ Е ВАЖНО...
Дека шиптарите мама ни ебавале си со фацкинг вронг.... Баш обратна е приказната... Гледај го теторивање... и после коментирај... Да не биде сум ти го правел кељав, зошто не си кажала фризура Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   Вто Мај 15 2007, 15:06

Moscow_BoY напиша:

Е не ни ја вратиле цела... Сеа.. дел останал Smile

не е точно. србија е единствената земја со која што македонија има етнички чиста граница.

Цитат :
Дека шиптарите мама ни ебавале си со фацкинг вронг.... Баш обратна е приказната... Гледај го теторивање... и после коментирај...

не мора да го глеам тетовирање. имам приказна од животот... tongue

јес! постовите ни станаа пократки Very Happy Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!   

Вратете се на почетокот Go down
 
МАКЕДОНСКИОТ ПАТРИОТИЗАМ !!!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: