Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Leto 2007

Go down 
АвторПорака
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Leto 2007   Чет Aвг 23 2007, 19:57

Koj kaj bese letovo i kako si pomina...i normalno nastan ili
osoba(tip/tipka) po koja ke go pamti letovo...ajde da cujam mislenja!!!!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Чет Aвг 23 2007, 19:58

Aj za po4etok..jas bev u Ohrid so drustvo i si pominav najtop na cel
svet-mislam so drustvo..koj ne..!!!Sea bev i so moite u Grcija ali
definitivno dosadno si pominav so niv..osven moreto i sopingot sto
vadea situacija:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пет Aвг 24 2007, 05:46

ок ова ке се пребаци у друга тема зашто очигледно марија незнае да постува како што треба така да ова заврши некаде меѓу темите кај што никој жив не го приметил Razz

иначе да одговорам на темата - бев прво во ОХ на подготовки со карате за балканско, топ беше! имаше заебанции до гуша! после тоа одма само што се вратив наредниот ден отидов на балканско во романија! ееее тоа ке го памтам! по неколку работи:

1.имавме лудо патување до тамо! ни се расипа автобусот и чекавме цели 14 саати за нов! незнаете како е! збеснавме сите и таман кога ни го донесоа новиот скоро не го уништивме Razz:P
2.балкански шампион станав годинава (за прв пат конечно) во екипно кати, специјален поздрав до александар и симон (дечките со кој бев во екипа) и мојот тренер и селектор живко тасевски!
3.си бендисав една београѓанка со која ептен ни тргна муабет (за малце не напраивме нешо ама тоа е....) си се допишуваме и ептен е топ!

после отидов пак во ОХ со друштво и мора да кажам го истерав мојот НАЈБОЉЕ ОДМОР ЕVER!!! ептен има тамо за зборење ке го памтам по лудиот провод (на кратко кажано). после тоа бев на викендица кај мене и еве ме сеа BACK IN CIVILIZATION!! искрено im glad to be back ама и мн ми фалат тие 10 дена во ОХ :S

епа тоа беше на кратко мојот одмор Very Happy повелете пишете Very Happy Cool Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пет Aвг 24 2007, 16:38

Ејј најбоље лето уопште! Прво киснев на релација парк - колипка (читај: рибарска колипка на кеј на Вардар у Аеродром) па после отидов на Ред Хот Чили Пеперс, и останав у Србија 3-4 дена кај шо се остаив со јадење пити енд стаф..
Коа се вратив, летото пак продолжи на ист начин (читај: парк - колипка, и по некој мал екцес таканаречен Мекдоналдс, Браво или не дај Боже кафич на кеј), се до 14 јули коа отидов на Тркалачките Камења у Београду. И таму нали си поминаф најбоље у свет, ко шо си и очекував.. И после си се остаив у Србија до 25 јули, заедно со другачка ми Симонче (ака мами). Си седевме сами у куќа, се шлаевме лево - десно, куваФме шпаЃети и равиоли, супи и сл... абе мераци! И после ми светна! А зашто да не идеме у Охрид? После 5 дена од тогаш више бевме со фрижидерчето у рака пред приколица (пред чија врата имаше никнато дрво у многу немогуча позиција) у Градиште.. за повеќе информации за тој одмор посетете го http://metalblog.blog.com.mk/. Таму ми беше најтоп, абе не се опишуе, и ко шо кажа горе син ми, и ја ќе го памтам (сеа колку го памтам тоа е друга прича...) по лудиот провод.
После тоа отидов у Грчка со моите, али таму си го најдов милиот ми братучед (ака Зоко) и уше пар другарчиња од училиште, па пак ми беше колку-толку интересно (у секој случај многу боље него ли да бев сама со моите). И од коа се вратив од ГР, па до овој момент, релација ми е ПАРК и парк, и парк.. (со реееееееееееетки исклучоци лајк Твиги, 7 - www.7.com.mk , Рамстор кино и сл.. ) и накурац више со парк! АјТ свршив со пишуење...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 03:30

уфф какво лето сме истерале еее тоа мора да се спомне! лудница! сакам пак! Џениз ЏоплинЗ ај на плажа Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 13:41

Karate Kid напиша:
уфф какво лето сме истерале еее тоа мора да се спомне! лудница! сакам пак! Џениз ЏоплинЗ ај на плажа Very Happy Very Happy

Сите: Добро (aj).
Ивица: Нејќам :@ :@ :@ :@ :@

шшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 15:01

Да бе и при здрвен Дики, Ефи на Ивица се боде

:lol:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 15:02

за подетални информации за лудо лето идете на
http://www.metalblog.blog.com.mk
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 15:03

наслов - Четворицата мускетари и фрижидерчето!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Нед Aвг 26 2007, 21:09

[quote="Karate Kid"]ок ова ке се пребаци у друга тема зашто очигледно
марија незнае да постува како што треба така да ова заврши некаде меѓу
темите кај што никој жив не го приметил :P

Epa sea ogi so da praam..ne sum stignala do taa lekcija:DNa krajot na kraistata i ti ucese od nekoj taka da sea ti e red mene da me ucis :)Aj pozz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Илузионист
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 2
Age : 30
Registration date : 2007-08-23

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пон Aвг 27 2007, 17:25

Не беше лошо летово ама имало и боље!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пон Aвг 27 2007, 23:23

Илузионист напиша:
Не беше лошо летово ама имало и боље!
па сеа како ќе знаеш дека летото било добро ако си немал лошо летоRazz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Вто Aвг 28 2007, 13:55

1. ефи среди ги постовите дека ти се 6 едно по друго.
2. Марија не сум учел од никој самоук сум, но ако сакаш сам сум дома до 3ти септември така да ела да те научам Razz

NaTaLi напиша:
Сите: Добро (aj).
Ивица: Нејќам :@ :@ :@ :@ :@

шшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшшш Very Happy

ооо да, незнаете како било, едно време сакав да земам нешто оштро и .... Razz (развивајте имагинација за натака Razz)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Сре Aвг 29 2007, 15:47

Не се нервирајде! П.С. земи лажича за поболно и подолго!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Чет Aвг 30 2007, 18:57

Точно месец дена од пристигањето (и фрижидерчето у аутобусот.. ) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пет Aвг 31 2007, 20:37

[quote="Karate Kid"]1. ефи среди ги постовите дека ти се 6 едно по друго.
2. Марија не сум учел од никој самоук сум, но ако сакаш сам сум дома до 3ти септември така да ела да те научам Razz


Eeee Ogi ubavi bea tie vreminja koa se sobiravme i pievme kafe kaj tebe
doma-sto licno jas go pravev,i stvarno ubavo ispagjase malce gorko za
site (osven za mene)Smile i + u blender-MERACI...ali prasanje e dali ke se vratat tie vreminja pak...scratch
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Пет Aвг 31 2007, 21:29

Лол па немојте така носталгично!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Саб Сеп 01 2007, 16:41

незнам јас тоа дали ке се вратат тие времиња искрено ... нема да коментирам понатака, а за кафето мора да кажам имаш ептен заебан фкус, како моеш да го поеш така Neutral фуи
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Вто Сеп 04 2007, 23:54

нате, ефи, еми, симонче ХЕЛИУУУУМ !!!! lol!

тука
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Чет Сеп 06 2007, 11:33

Karate Kid напиша:
нате, ефи, еми, симонче ХЕЛИУУУУМ !!!! lol!

тукаlol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! моите пред-Градиште-подвизи-со-хелиум.....


П.С. Што е тоа хелиум? Neutral Neutral lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   Чет Сеп 06 2007, 21:54

NaTaLi напиша:
Karate Kid напиша:
нате, ефи, еми, симонче ХЕЛИУУУУМ !!!! lol!

тукаlol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! lol! моите пред-Градиште-подвизи-со-хелиум.....


П.С. Што е тоа хелиум? Neutral Neutral lol!

pre-vecation preparations Very Happy lol ама неуспешно а Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Leto 2007   

Вратете се на почетокот Go down
 
Leto 2007
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Култура :: Општо-
Отиди до: