Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал - сезона 2007-2008!

Go down 
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Фудбал - сезона 2007-2008!   Нед Aвг 26 2007, 05:22

дики сеа овој викенд треба да почне калчо така?
btw не се фалам мн со почетокот на оваа сезона на мојот тим дека имаме веке еден повреден играч а мн ни е битен
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Нед Aвг 26 2007, 15:25

lol абе глејте женски фудбал
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Вто Aвг 28 2007, 14:11

на која тел даваат и одма ке гледам, btw у миничи ако играат само тоа ке глеам Very Happy хаха се зезам Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Сре Aвг 29 2007, 03:33

Оги прво да ти кажам дека неИќеш даа глеаш женски фудбал пошо играчиците(да не пишам играчките ке се мисли од БАМБУС ОАЗА дека се) се помускулести од Адријано,или у превод екстремно грди.

Е сеа кога сме кај вистинскиот фудбал морам да казам дека ми е навистина криво што форумов не бесе у функција летово додека беше преоден рок пошо имаше мнооооооогу материјал за пишување и дискутирање пошо се испотепаа кој повеке пари да потроши за играчи испонапраија рекорди, а у меѓувреме Берлускони ни цент не потроши ама па ке си лапне Милан титула, годинава у калчо им е ред. Е кога сум веќе кај калчото мило ми е што се вратија у прва лига Јуве,Џеноа и особено Наполи. И сеа уствари тие 20 екипи шо се у италијанско се најтрофејните на сите времиња,со најбоље традиција што значи дека ке се има поголема конкуренција како на врвот така и на дното пошо нема да им се испаѓа баш лесно. Значи овие екипи не си праат пикник у прва лига него се таму за да останат. Овој пост ке го завршам тука пошо веке ми се спие, од шо е долг никој нема да сака да го чита, а и да имам и утре шо да пишам.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Сре Aвг 29 2007, 12:18

Тоа утакмицата јувентус - ливорно мислам дека беше, карастрофа ! Пак местат утакмици јувентус не им доаѓа паметот...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Сре Aвг 29 2007, 13:30

Абе кога се мести се мести да се тепа со 1 или 2 разлика,а не 5 гола да им дадеш. Ја не сум за Јуве ама мислам дека ова е од што они местеа(не дека више нема)па секоја грешка на судијата се зема како намерна ради потплатеност.

Иначе за другите резултати од првото коло во калчо лигата можам да кажам дека Милан ко на тренинг ги исплескаа Џеноа со 3:0 у гости и тоа. И мора да се напомене и прекрасниот (авто)гол на Кордоба во 92 мин. со што го израмни резултатот на натпреварот против Удинезе.

А за англиско првенство морам да кажам дека Ман Утд(и покрај тоа што сум за нив) се изнафрлаа пари за играчи. Нани има техника ама нема памет, така да се на се е камен чоекот, али морам да го пофалам за тоа што им ја донесе првата победа после 2 нерешени и пораз.А па Фергусон се изнамачи да го донесе Харгривс и се изнафрла пари, а чоекот нема благе( а богами ни солене)везе од фудбал. Едино паметен трансфер им беше Тевез,ама за жал тој не е класичен голгетер така што со Руни и Саха повредени Манчестер нема напаѓачи и покрај потрошените одприлика 80милиони фунти само ке се борат за 3 место у англиско првенство и ништо повеке.

Еве ви уште еден пост од мене кој што никој нема да го чита од што е долг, а може да биде мноооогу подолг ама веке ме мрзи да пишувам така да ке биде по некое време.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Сре Aвг 29 2007, 15:52

е папа па и не се сите арнолд шварци да ми извиниш, а ќе има сеа на Eurosport!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Чет Aвг 30 2007, 02:56

Па не реков ја сите дека се билдерки, само 99%. Абе они си се спортистки и нормално дека има убави,ама кога се у дресот на терен и кога се такви испотени, уцрвенети у фаци неИќам да ги глеам. А иначе ке си копнеш малце по нет и одма ке ги најдеш и у добро издание,а такви интересни фотки мислам дека знам каде да најдам ама за да ги стаам на форумов ке ми треба дозвола и од Карате Кид(како главен сеа тука).
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Чет Aвг 30 2007, 03:00

Да може стави но да знаеш не сум сега само ја главен овде се врати дел од администраторскиот тим, а за дозволата реков имаш од мене дозвола
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Чет Aвг 30 2007, 03:40


E на оваа фотка се глеа дека е слатко девојчево ама пошо е пред утакмица(ете се поздравуваат) и не е запотена и намрштена(спремна се да истепа).
Е ова се фотки како уствари изглеа женскиот фудбал на терен кога се играчиците.


И следуваат фотки од фудбалерки надвор од теренот(за жал овие фотки можев да ги стаам и без да барам дозволи некакви)Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Чет Aвг 30 2007, 12:24

Ок се согласувам дека небеше целосно наместена, ама тој пеналот си го наместија да се осигураат. Дај жити се, ја виде ли ситуацијата ? Во пермиер за тоа жолт ќе му даде што глумел.
Инаку ако веќе барате женски да гледате, US Open е почнат....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Саб Сеп 01 2007, 16:46

пер ај ова се пребацете у друга тема овде идат коментари за новата сезона 2007-2008 ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Саб Сеп 22 2007, 02:39

btw кога веке почнав да зборам за фудбал .... ГЛЕЈТЕ ИТЕ МАН УТД - ЧЕЛЗИ У НЕДЕЛА У 17:00!!! МОРА ДА ВИДИТЕ КАКО ЧЕЛЗИ КЕ ГО ЈАДАТ СО НАВОЈЧЕ!!! KICK ASS!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Саб Сеп 22 2007, 13:45

Ке биде тоа мерачки да се глеа колку ке бидат изгубени Челзи со нов тренер. А не дека со Мурињо имаат шанси па да тепаат против актуелниот шампион во Англија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Нед Сеп 23 2007, 04:10

абе нема да играат 3 клучни играчи на челзи + ... тоа ке биде ТРАГИ-КОМЕДИЈА утре Very Happy цепки што да ти кажам едвај чекам Very Happy btw дики глеј ти да избетонираш тоа што имаш и да седнеш ман утд да глеаш малце како се игра фудбал а не милан тамо Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Пон Сеп 24 2007, 02:35

поздраФ од манчестер само!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   Пон Окт 08 2007, 21:10

Шо е ова бе мртов форум. Па така е кога ме нема мене,ама не сум ја крив Милан ме држеа заќутен. Ама затоа од вчера пак имам материјал за пишување. А како и не би имал кога паднаа пет гола и тоа у гости против Лацио, а исто така феноменално беше задржан еден од најдобрите фудбалери во Италија, Горан Пандев кој не успеа ни посериозно да се закани по голот на Милан. Како и да е Џилардињо се врака у форма, за Кака си се знае дека е најдобар фудбалер во светот,ама најубав гол сепак даде Амброзини. И за крај да не забораам да кажам дека Дида имаше 90 мин. на лечење комплекси пошо послаб голман од Мусрела не постои на светов.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал - сезона 2007-2008!   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал - сезона 2007-2008!
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: