Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Лига на шампиони сезона 2007/2008

Go down 
АвторПорака
Geronimo
ново членче
ново членче
Geronimo

Број на мислења : 3
Age : 28
Registration date : 2007-09-19

ПишувањеПредмет: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Сре Сеп 19 2007, 19:39

Ајде вчера паднаа првитебодови во новата сезона на лигата на шампионите. Немаше некои изненадувања (освен тоа што Розенборг на гости кај Челзи играше 1:1).
Да чујам ваши мислења......
Кој ќе биде шампион?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Сре Сеп 19 2007, 20:01

Интер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Сре Сеп 19 2007, 21:45

сеуште незнам ама прогнозирам некој англиски тим
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Пет Сеп 21 2007, 19:57

Опа имало и тука некој нешо да пише да ме буцне а? ЈА прво да кажам дека Интер одлично го почнаа походот по титулата во Лига Шампиони, со тоа што (по радиција)примија најубав гол на колото. А сеа покрај повредените Матераци, Кордоба и Киву повреден е и Максвел пошо Алекс го скичми при асистенцијата. А па дека ке освои англиски тим е научна фантастика пошо ниеден нажема капацитет за тоа. Милан иде до финале со Барса или Реал, а тука кој ке победи уште не типувам
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Саб Сеп 22 2007, 02:38

е да ми го јадеш стапов!!
(леле ова каранициве на оваа тема мегу нас 2ца се традиција без нив нема корцагин.гоодфорум.нет)
него дека милан ке иде оваа год пак до крај мало морген ... нема шанси! верувај ми има боље состави 10000 пати од нив оваа год...така да - MILAN U ARE SOOOO SCRUED!!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Саб Сеп 22 2007, 13:50

Па ај кажи ми кои екипи сметаш дека се боље од Милан, жити мене. Сеа се во топ форма Јанкуловски,Каладзе,Пирло(што е посебно важно како што веке покажа Пирло против Бенфика), а покрај тоа Милан го имаат најдобриот играч у свет. Па и Дебелиот ке игра оваа сезона во ЛШ и Гуркуф малце порасна па ке праи лом почесто, а од јануари и Пато(масовно е на Милан) ке игра( пошо он тогаш ке порасне). Кога си имаат ептен најдобар среден ред ке си идат па до финале.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Саб Сеп 22 2007, 17:59

Пензионерите се во форма само да играаш шах или дама
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Саб Сеп 22 2007, 19:31

Дедо Малдини едвај понекад ке игра, а другите не се стари туку искусни. Пирло има 29, Сидорф 31, Неста 32, Каладзе 28, Гатузо 29, Емерсон 31,Дебелиот 31, а тука се и помладите Џилардињо,НАЈДОБРИОТ ИГРАЧ ВО СВЕТОТ 25, уште помладите Гуркуф 22 и Дигао(кој се врати од позајмица)21 и најмладиот Пато кој ке има 18 кога ке мозе да игра за Милан. Е тоа ти е структура на возраст на фудбалери со кои е зима ЛШ.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Саб Сеп 22 2007, 20:37

[quote="Paparapacipipas"]Дедо Малдини едвај понекад ке игра, а другите не се стари туку искусни. Пирло има 29, Сидорф 31, Неста 32, Каладзе 28, Гатузо 29, Емерсон 31,Дебелиот 31
Тоа се вика фудбалска старост
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Нед Сеп 23 2007, 02:33

Абе тоа ти се најболје години бе-ем ен си стар, ем си искусен. Потребни се двете овие особини за да се освои ЛШ. А стари играчи се како што веке пишав Малдини и на пр. Балота на Лацио голманот. Човекот е окелавен и обелен у тоа глаата од шо е стар-42години има. Иначе најстар играч што јас имам видено беше голманот на Анкона пред 3-4 сезони(45 имаше). Значи играчите на Милан си се во супер години.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Нед Сеп 23 2007, 04:08

не ми се верува ке видиш ..... шо мислиш ти сеа милан се кузнае кои па ке освајаат секоја год ЛШ .... пффф ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   Нед Сеп 23 2007, 12:29

Абе не пишав ја дека ке освојат него дека ке одат до финале. А кога веке ке стигнат таму зошто па да не освојат Smile.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Лига на шампиони сезона 2007/2008   

Вратете се на почетокот Go down
 
Лига на шампиони сезона 2007/2008
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: