Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Kolku vredi ovoj kompjuter?

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
Ajk23
ново членче
ново членче


Број на мислења : 2
Age : 29
Registration date : 2013-06-04

ПишувањеПредмет: Kolku vredi ovoj kompjuter?   Вто Јун 04 2013, 22:47

Здраво. Се интересирам за продажба на мојот компјутер. Го купив за околу 50 000 денари ( Заедно со професионален печатач и звучници ). Еве ја конфигурацијата. Не сум воопшто задоволен од графичката, а баш си имам хоби да играм.
Модел: Dell Inspiron ONE2310 ( Компјутерот нема куќиште се е во мониторот а има и Touch Screen )
Процесор : Intel (R) Pentium (R) P6100 2.00GHz
РАМ: 4.00 GB
64-bit Оперативен систем ( Windows 7 со оригинална лиценса )
Графичка : Intel (R) Graphics (Ова е интегриран чип односно не е баш графичка картичка па не ни чини за игри.)
Хард диск : 500 GB
Отприлика е стар 2 години и е во добра состојба.


Последната промена е направена од Ajk23 на Вто Јун 04 2013, 22:49. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Ajk23
ново членче
ново членче


Број на мислења : 2
Age : 29
Registration date : 2013-06-04

ПишувањеПредмет: Re: Kolku vredi ovoj kompjuter?   Вто Јун 04 2013, 22:48

И ако е некој заентересиран нека пиши.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
 
Kolku vredi ovoj kompjuter?
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Компјутери и компјутерска технологија :: Хардвер-
Отиди до: