Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Зашто?

Go down 
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Зашто?   Сре Ное 01 2006, 23:47

Што мислите, зашто на учениците во Македонија, не им оди математика?
Ок, мислам има искључоци, како на пример High Voltage Smile
Ама, во глобала гледано ние сме многу слаби математичи, тука сам си се ставам како најголема дупка lol! lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 02 2006, 03:18

зашто?
не седнуваат да учат?scratch
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 02 2006, 20:20

High_Voltage напиша:
зашто?
не седнуваат да учат?scratch

Не е точно... Тие во америка, или не знам во Русија, Индија или која и да е земја што се најдобри во мат. по цели денови да не учат.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 02 2006, 21:24

Moscow_BoY напиша:

Не е точно... Тие во америка, или не знам во Русија, Индија или која и да е земја што се најдобри во мат. по цели денови да не учат.

а заборавив...и ваквиот став - тие не учат па шо ќе ни е ние да учимеNeutral
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 03 2006, 01:02

Pa jas mislam deka ne se obiduvaat da koristat malku logika i zasto ziveat so ona vecno prasanje: pa sto ke mi e mene matematika? Ete zatoa! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
NaTaLi
Модератор
avatar

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 03 2006, 20:42

Не е дека не знаеме, него нејќеме да се замараме....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 03 2006, 20:48

Pa da de! Istoto go vikam i ja, gi mrzi! Matematika ne e teska! Ne e nisto po definicija, se e logika!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Саб Ное 04 2006, 01:47

smiley Smile напиша:
Pa da de! Istoto go vikam i ja, gi mrzi! Matematika ne e teska! Ne e nisto po definicija, se e logika!!! Smile

Јас не реков да не учиме математика !!! Не ми ги менувајте зборовите. И не знам од каде ви е тоа, макематика логика, математика е еден многу прост предмет кој бара секој ден да седиш по еден саат и да решаваш задачи, што повеќето не го прават.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Саб Ное 04 2006, 01:47

А ии да... Математичар може да биде секој, ама не може секој да биде философ... Ако веќе некој рече неможе секој да научи математика...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 09 2006, 00:30

Moscow_BoY напиша:
А ии да... Математичар може да биде секој, ама не може секој да биде философ... Ако веќе некој рече неможе секој да научи математика...
Обратно е. Секој може да биде философ а не секој може да биде математичар. За математика треба да се има желба и талент. Работата сама си доаѓа. Иначе философи сме сите на свој начин. Математиката е според мене губење на време за секој што не е заинтересиран.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 09 2006, 00:37

Proof напиша:
Moscow_BoY напиша:
А ии да... Математичар може да биде секој, ама не може секој да биде философ... Ако веќе некој рече неможе секој да научи математика...
Обратно е. Секој може да биде философ а не секој може да биде математичар. За математика треба да се има желба и талент. Работата сама си доаѓа. Иначе философи сме сите на свој начин. Математиката е според мене губење на време за секој што не е заинтересиран.

Хехе, ќе да си ти грешка, за математика ти треба желба и упорност. Она што сакам јас да го кажам е, да бидеш еден Достоевски, Расел или било кој философ неможеш само со труд. Едноставно или го имаш тоа во себе или не.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 09 2006, 17:23

A koj vika deka nie makedoncite ne znaemem matematika
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 09 2006, 18:39

Jas mislam deka toa go vikaat ocenkite na testovite (t.e. ke go recat) ! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 09 2006, 19:22

ke vidime ke vidime
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 10 2006, 15:21

Епа ако гледаш во принцип, во школо математика, физика , хемија и биологија ги сметаат за најбитни предмети. А ако видиш од математика поглупа наука нема, сеа ја што правам грешки тоа си е друг проблем, зошто кога требало таму у шесто да решавам задачи ја сум фрлал топка на кошот доле... И за ова сега што ќе правиме тест, не да е глупо, ја да не праам грешки со плусови минуси и такви ствари би добил сигурно 5ка... Ама јбг...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
*@ne*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 93
Age : 27
Локација : *negde na planina,sto podaleku od skolovo
Registration date : 2006-11-16

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Чет Ное 23 2006, 23:36

* za mene stopati mi e bolje da resavam zada4i nego da u4am biologija*
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 24 2006, 01:04

Па да! Пошто ќе научиш 5-6 формули и после си решаваш по логика, ама ова биологијава, учи некои глупи ствари до најситниот детаљ! Ај! Сеа коа мора да се научи ќе учиме! Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Пет Ное 24 2006, 14:03

Абе све е ствар на избор. Сам си одлучуваш дали ќе учиш или не. После ако добиеш кец никој не ти е крив исто коа ќе добиеш петка никој не ти е кривLaughing Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
zoko
Модератор
avatar

Број на мислења : 196
Age : 28
Локација : далеку во облаците
Registration date : 2006-10-30

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Саб Ное 25 2006, 16:31

abe biologija ti e interesna nauka barem za mene i ako cel zivot imam strogi profesori i valjda i za toa znam najmnogu biologija e sea matematikata e lesna ali treba redovno da vezbas a mene me mrzi a vaka biologija za 4 saata sve ke nau4is a ja sakam matematika da dobijam 5 so se na se reseni 5 zada4i i svesen sum deka ne ide taka ali pusta mrza ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   Нед Ное 26 2006, 02:10

zoko напиша:
abe biologija ti e interesna nauka barem za mene i ako cel zivot imam strogi profesori i valjda i za toa znam najmnogu biologija e sea matematikata e lesna ali treba redovno da vezbas a mene me mrzi a vaka biologija za 4 saata sve ke nau4is a ja sakam matematika da dobijam 5 so se na se reseni 5 zada4i i svesen sum deka ne ide taka ali pusta mrza ...


Тука во целост ти давам подршка.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Зашто?   

Вратете се на почетокот Go down
 
Зашто?
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Образование и Наука-
Отиди до: