Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 17:31

абе теорија е едно, пракаса е друго ... неверувам дека со тие играчи што ги имаат милан и со такви кратки топки по земја ке можат да поминат преку среден ред на манчестер, + манчестер играат со долги топки што им прави проблемчиња на милан ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 17:47

Кој бе проблемчиња кога имаат повисоки играчи Милан. И Баерн шо имаа повисоки играчи не успеаа ни една висока да протнат ти па Манчестер со тоа ниските играчи. А точно дека англиски фудбал се игра со долги топки преку средина, ама човекот шо дава најдобри такви пасови игра у Милан. Така да Милан би можел да биде по опасен со високи топки.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 17:53

јас си кажав што имав, ке продолжиме овде после една недела!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:04

Конечно нешо паметно да пишеш, а не цело време тресеш зелени.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:13

дики ова не за жут картон, ова ти беше за модро око!! ама ај ептен другарче си ми нема смисла!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:17

Што бе дискутирам само. Е сеа со капаче на се. Еј ај стварно Милан и Манчестер да ги остаиме да играат, пошо вака само им ствараме голем притисок да победат ние двајца, нека играат на раат па ке продужиме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:24

абе у секој случај знам како ке биде во среда ... или ја или ти ке частиме, па на крај и 2цата ке испадне ке си се напиеме, така да ај нека си играат на раат а ние да си глеаме добар фудбал!! моит ?!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:26

Па така бе Оги. Али најдобро ке биде заедно да глеаме. Да се јадеме у живо кога ке биде.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 17 2007, 18:28

да да!! тоа ми беше и мене!! ај ако неможеме кај некој дома, се знае - КАЗА !!! Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Апр 19 2007, 22:42

Оги јас морам да застанам на страната на Милан сигурен сум дека ќе има добар фудбал ама титула не се зима со 20 годишни фудбалери туку со искусни.Кажи ми жити се кој ќе го помине Гатузо и Неста а Милан не се лоши во нападот.Инзаги може несекајќи да го погоди топката,а и Џилардињо не е лош.Ќе гледаме заедно па ќе видиме кој ќе тепа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Апр 20 2007, 00:30

Night Crawler напиша:
Инзаги може несекајќи да го погоди топката

хахахаха овде се слагаме 100% Very Happy него реков веке перце овој муабет го напраивме 10000 пати! знам дека си навивач на милан и си го браниш тимот но истото го правам и јас! нема смисла да се поФтараме само со постовите нели кога веке е се кажано, ке глеаме фудбал заедно ке се јадеме, хехе, обавезно, а дека у секој случај пак ке пиеме сите заедно по една ке пиеме тука нема што Very Happy (не дека ке должи некој заради победата/поразот, туку зашто многу си се сакаме Very Happy)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Апр 23 2007, 09:17

diki, The D-Day has almost come!! Very Happy а ние сеуште се неаме договорено кај ке глеаме!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Апр 23 2007, 22:27

ке се стаиме кај дики дома, па после ако изгуби милан ке славиме цела ноч!!! Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 24 2007, 11:29

ти марко мене ме поддржаваш ? ТОА БЕ МАЈСТОРЕ! иначе ке идеме у каза најверојатно, кој сака нека дојде! ја и дики сме тамо во боите на тимовите да се млатиме додека трае утакмицата Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Апр 24 2007, 23:41

ПОЗДРАВИ ОД ОЛД ТРАФОРД !!! ШРЕК ТЕ САКАМ !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 09:28

Поздрави од првиот стрелец во ЛШ што два пати ја прати по бурек целата одбрана на Ман. и симит за другар му Пирло кој му ги даде топките. И Оги поздрав до БОКО.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 09:32

хехе ке го поздравам боко! ама незнаеш колку ме изнервира вчера!! него ич не е битно кој е прв стрелев во ЛШ кога тимот не му тепа! он може и у свет да биде најголем стрелец ама тимот ако нема корист во ситуациата јбг може да се слика со головите што ги дал! сега за одбраната, тоа не беше стандартдната одбрана на манчестер знаеш и ти пола им се повредени, така да дечките си изиграа одлично! само незнам какви голови местеше сколс ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 09:46

Сколс у споредба со Пирло- НИШТО. А головите и тоа како му вредат на Кака, пошо сеа у Италија им треба само 1:0 + им набива комплекси на одбранбените на Ман. и сеа само да го видат нозе им се тресат. Иначе Фердинанд нема да игра и на втората утакмица.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 09:50

нема да игра ни кака има жут! нема да игра и незнам кој уште беше а тоа на кој колку му вредат головите може да збориме само ако оценуваме атракција, а тоа на резулататот ич не му е гајле! само се гледа колку пати топчето ја удрило мрежичката Very Happy а дека ке напраат 1:0 у италија чисто сумњам! абе овие дечиштава се инат магарешки! кај знае дете што е инерција? трча брат прај акција и брца голчиња! виде така беше и вчера Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 11:58

ја типувам дека милан ке иде пошо ман. се тим болница, а плус долари(evra) нема да игра наредна и ман. у одбрана со некој таму од трет тим ке се сликаат...(иначе милан ги мразам)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 12:26

ок неможам да се карам сега ми се спие ненормално! маркоу ке те тепам што ме дигна од сон! иначе ке кажам само дека манчестер ке си брани резултад и нема да дозволи да тепа милан!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 12:33

абе на ман му треба 1:1 а тој резултат не е тешко да се добие
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 12:38

абе и 0:0 е ок .... ако сум пресметал како што треба
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 13:05

Руни му донесе победа на МанчестерВо напнатиот натпревар, Манчестер успеа да ќари победа на домашен терен. Кака во првото полувреме го шокираше Олд Трафорд со два гола, но во второто полувреме Руни донесе пресврт за победа на Манчестер од 3:2.
"Постигнав важни голови и штета што натпреварот вака заврши, но реваншот на Сан Сиро е пред нас и нашите навивачи сигурно ќе ни помогнат да стигнеме до финалето. Ова е горчлив пораз, бидејќи лесно можевме да извлечеме реми, а дури и победа. Премногу се повлековме во второто полувреме" - изјави Кака.
Набргу по натпреварот се огласи и тренерот на Манчестер, Алекс Фергусон кој беше полн со пофални зборови за својата екипа. "Мислам дека одигравме фантастичен фудбал и доминиравме на натпреварот. Изненадувачкиот гол ни даде поттик да продолжиме и да дојдеме до победата, а потоа голот на Руни ни даде шанса да влеземе во финалето" - изјави за англиските медиуми Фергусон.
Иако Манчестер овој натпревар го одигра со подолга листа на повредени, "црвената армија" на Олд Трафорд секогаш важи за фаворит. Манчестер уште во петтата минута дојде до рано водство со голот на Кристиано Роналдо, кој судиите подоцна го запишаа како автогол, но подоцна одлучија да ја преправат одлуката. Но, од првиот гол на Манчестер до крајот на првото полувреме го гледавме само Милан, или да бидеме попрецизни - Кака.
Бразилскиот магионичар со головите во 22. и 37. минута му донесе водство на Милан, па со овој резултат и се отиде на полувреме, а Милан со својата игра им навести на домаќините дека нема да биде лесно. Вториот дел од натпреварот го одбележа големиот притисок на Манчестер, а притисокот вроди со плод во 59. минута кога беше постигнат погодок од Руни. Притисокот продолжи до самиот крај, и кога се чинеше дека Милан ќе отиде дома со позитивен резултат, блесна ударот на Руни од десниот агол на шеснаесетникот за победа од 3:2.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 13:07

Интер и официјално го освои СкудетотоИако до крајот на Сериа А остануваат уште пет кола, Интер уште вчера го прослави освојувањето на титулата првак.

Интер на гостувањето во Сиена со резултат од 2-1, и двата погодоци на Матераци, ја совлада домашната екипа, додека второпласираната Рома беше поразена од Аталанта и ги загуби сите теоретски шанси за стигнување на Интер на првото место на табелата.
Набргу потоа, претседателот на клубот Масимо Морати им потврди на медиумите дека и идната сезона Интер ќе го води Роберто Манчини, со кого е потпишан нов, едногодишен договор.
"Ова е неверојатно чувство бидејќи екипата одигра навистина фантастична сезона. Да се освои првенството пет натпревари пред завршетокот на сезоната е навистина нешто посебно. Најважно беше да се освои титулата. Среќен сум и поради навивачите кои долго го очекуваа ова. Оваа титула би сакал да им ја посветам на сите навивачи на Интер и на моето семејство. Сега е време за прослава" - изјави тренерот Манчини по освојувањето на титулата.
"Долго го чекав овој момент. Станавме прваци на Италија и тоа сосема заслужено" - рече капитенот на Интер, Занети.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: