Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Апр 25 2007, 13:08

Португалскиот фудбалски репрезентативец и фудбалер на Манчестер, Кристиано Роналдо (22) е прогласен за играч на годината и најдобар млад играч на англиското првенство во изборот на Здружението на професионални фудбалери (PFA).
Младиот Португалец стана прв играч кој ги освоил и двете награди по 1977 година, кога тоа му успеа на шкотскиот напаѓач Енди Греј, тогашен член на Астон Вила.
"Среќен сум бидејќи ова е награда од моите колеги играчи. Сеуште сум млад и вакви награди се дополнителен мотив".
Членовите на PFA oдбраа и најдобар тим за годинава во кој дури осуммина играчи се од Манчестер Јунајтед, а по еден претставник имаат Челзи, Ливерпул и Тотенхем.

Edited by Karate Kid
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Мај 02 2007, 11:31

Леле колку тупаџиска утакмица приредија Челзи вчера, и пак изгубија. Чех божем знеал да брани,ама пенали слабо. Робен и Џереми од километар се глеаше дека се несиурни и дека ќе заебат работа на пеналите. Епа Ливерпул годинава Милан ќе ви врати за предминатата сезона.Се извинувам за мојата неактивност на форумов ама ми беше ептен поминат лимитот и нетот ми беше „турни ме да тргнам“.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Мај 02 2007, 11:46

Епа коа више Челзи не оиде тогташ останува само да се потврди дека Ливерпул оваа година ќе ја освои лигата на шампионите(може и нема ако игра со Манчестер ама 90% мислам дека Ливерпул е новиот шампоин на Европа.)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 01:39

Значи Милан им одржаа фудбалска лекција на Ман. Утд. на секој дел од теренот. Ман се израдуваа дека тепаа на Олд Трафорд и се опуштија па затоа така фино го јадеа. Се потврди тоа шо викав дека искуството е пресудно, се потврди и дека Кака е најдобар стрелец во ЛШ, а и најдобар светски фудбалер во моментов. Мислам фер утакмица со по 10 играчи, пошо од едната страна Изаги не играше, а од другата страна нешо ко воопшто да не беше во игра Роналдо.
Па ај пишете што имате па да ве реметам уште толку.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 11:45

За жал морам да се согласам со горе напишаното. Инаку мене воопшто не ми е јасно зошто тој еб*н Инзаги сеуште е во тимот. Па да беше Инзаги играч милан ќе тепаше 5-0 нејсе... Ај може финалето ќе биде интересно како она пред неколку години.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 13:02

Ќе биде интересно како пред 2 одини ама без головите на Ливерпул, пошо рано му е на папата за умирање. А Изаги само беше фер, што не даваше гол за да бидат изедначени со по 10 играчи. Не ко оној Џилардињо, влезе и одма гол да се давало, па мораше Анчелоти да го извади Гатузо за да поигра Роналдо малце( како единаесети играч,нели) ама и тогаш ништо не видовме од него.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 13:11

А еве и од МАКЕДОНСКИ СПОРТ што убаво напишале:

Многу
врева за ништо. Така може да се опише играта на Манчестер Јунајтед на
гостувањето против Милан, каде "црвените ѓаволи" беа поразени со 3:0 и
заслужено елиминирани во полуфиналето од Лигата на шампионите.

Сер
Алекс Фергусон најави офанзива на неговите фудбалери на Сан Сиро, но
наместо тоа, Манчестер Јунајтед беше буквално растурен од италијанскиот
гигант.

Уште од самиот почеток стана јасно дека домаќините ќе
го имаат главниот збор на оваа средба. Кака имаше одличен продор веќе
во 5. минута, но Пипо Инзаги не стигна навреме да ја смести топката во
мрежата. Нешто подоцна Ван дер Сар одлично интервенираше при ударот на
Сидорф од далечина, но тоа беше с$ што холандскиот голман успеа да
стори на синоќешниот натпревар.

Кака ја уште еднаш ја потврди
својата класа постигнувајќи прекрасен гол во 11. минута. Сидорф одлично
со глава спушти една топка на шеснаесетникот, а Бразилецот со прецизен
удар го постигна својот десетти погодок во Лигата на шампионите, со што
е убедливо најдобар стрелец во ова натпреварување. Сидорф асистираше
при првиот гол, а во 30. минута покажа дека знае како и да ги тресе
противничките мрежи. Холандскиот ветеран најпрвин прекрасно се ослободи
од Видиќ, а потоа со прецизен удар од работ на шеснаестникот зголеми на
2:0.

Во второто полувреме "црвените ѓаволи" малку ја отворија
својата игра, но Одо потпомогнат од Џенаро Гатусо уште еднаш се погрижи
Кристијано Роналдо да остане незабележителен во текот на сите 90
минути. Неколкуте полу-шанси се с$ што Манчестер Јунајтед успеа да
направи на оваа средба, навистина премалку за тим што сакаше да биде
дел од големото финале на елитното европско натпреварување. Така, во
Атина сосема заслужено ќе патуваат фудбалерите на Милан, кои добија
шанса да му се одмаздат на Ливерпул за поразот во финалето од Истанбул
од пред две сезони.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
MrsLupLup
ново членче
ново членче


Број на мислења : 28
Age : 27
Registration date : 2007-02-05

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 23:06

Луѓе навијачи Манчестер, барам утеха!
Бев убедена дека идеме у финале!
Ама...ќе има реприза на 2004 или 2005 (не знам точно) тогаш душата ми се исполни:...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikola_jbt
ново членче
ново членче
Nikola_jbt

Број на мислења : 14
Age : 30
Локација : Скопје, Аеродром
Registration date : 2007-04-28

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 23:30

Стварно ме разочараа манчестер. Цел зивот за нив навивам, бев дури и сигурен во нивната победа. Бруки, не гледам више лига шампиони Crying or Very sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 03 2007, 23:37

Па кога навиваш за погрешен тим нормално дека ке се разочаруваш. А како воопшто си се надевал дека ке победат Манчестер бе, кога тој Гатузо е непоминлив а Кака е најдобар светски играч.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Мај 07 2007, 16:08

Сега ако не свативте дека треба да си го промените тимот тогаш не знам што да ви кажам НАПРЕД МИЛАН
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Мај 07 2007, 20:54

е шо напред милан до каде напред непа шо поише напред доста им бешеVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Мај 08 2007, 16:09

леле еј видете го ова значи човеклов се врака Very Happy Very Happy

http://www.idividi.com.mk/sport/Intfudbal/383378/index.html

јас немам коменнтар на оваVery Happy а иначе само да ве потсетам дека у среда ке падне интересна утакмица ман-челзи ке биде густо Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Мај 09 2007, 16:00

Значи едно известување до ситре членови на форумннот утре игра 2-6 : 2-3 така да очекувам максимална пшоодршка од сите членови и се надевам ке донесеме победа Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 10 2007, 01:04

Така е Столе и ја мислам дека ке ги газите 2-3, а после вас ние ке играме со 1-6 и мора да ги победиме. Се надевам дека и ние ке имаме добра подршка.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 10 2007, 15:46

ај честито 1-1 голем тим сте победиле пошо јас ги имам гледано 1-6 а и сеа ги гледав сварно се оспани ама сте им го нашле лекотVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 10 2007, 17:03

Па како бе Столе зарем се сомн еваше во нас. Еден гол ама вреден, како вообичаено јас местам гол а Оги го дава. Е сеа се на ред 1-4 во понеделник. Имаме доволно време да скроиме тактика и за нив а можеби ке ни се врати повредениот( болен е уствари) играч. Вие сеа со кои играте?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Мај 10 2007, 19:22

ние играме со 8 и ке биде густа утакмица ама после она што го прикажавме денес т.е камбекот некако сите нас не отпишуваа а сега гледам сепак треба да размислат Very Happy Very Happy а иначе ние имаме играно ссо 1-4 и не се кој знае шо така да јс мислам дкеа чим сте ги поминале 1-6 овие не би требало да ви бидат голем проблемVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Мај 13 2007, 19:19

Јас се враќам во понеделник и четворката ќе изгубат од нас.Важно шеската изгуби
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Мај 14 2007, 20:29

абе боље бевме у секлој случај ама сеа што не бевме концентрирани на утакмицата не скастри Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Мај 14 2007, 21:34

не ми е криво шо изгубивме. криво ми е шо изгубивме од осмицата lol! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
High_Voltage
Администратор
High_Voltage

Број на мислења : 458
Age : 28
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Мај 15 2007, 00:23

столе кој е оној шо ви бранеше уште еднаш да не сте го стаиле голман.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Мај 15 2007, 13:42

High_Voltage напиша:
столе кој е оној шо ви бранеше уште еднаш да не сте го стаиле голман.

зар не беше ти? scratch scratch
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Мај 15 2007, 16:03

NaTaLi напиша:
High_Voltage напиша:
столе кој е оној шо ви бранеше уште еднаш да не сте го стаиле голман.

зар не беше ти? scratch scratch

не си многу во тек а нате? Razz тоа ке ти кажат другарчињата од твој клас зашто викаат така Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
NaTaLi
Модератор
NaTaLi

Број на мислења : 775
Age : 27
Локација : у соби где умире дан
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Мај 15 2007, 16:19

абе знам дека било 5-1 за кременадлите, али јебига.. Sad

нив ги тепала 7мицата у финале со 2:1. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: