Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next
АвторПорака
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 17:35

abe inter i nema so drugo:lol: najbolji se u kakva forma se sea plus i Adriano sea se ima razdavano golovi. A ako dojdat juventus naredna godina ke vidat so e masakar:)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 18:40

ке видиме само онака потссетесее од кога интер нема титула и од кога го нема теппано јуве па другото за друг патVery Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 18:43

DJ_Stole напиша:
ке видиме само онака потссетесее од кога интер нема титула и од кога го нема теппано јуве па другото за друг патVery Happy
Столе Јуве го нема тепано Интер 4 години бе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 18:56

stole inter zemaa lani titula be:lol:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 19:19

Forza Nerrazzuri
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Јан 15 2007, 20:31

Proof i ti si za INTER toooo majstore...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Јан 24 2007, 18:37

Нека пукне ќелавиот!

Иако на широко омразен по Светскиот Куп, Марко Матераци е добитник на награда од Светската Организација за Мир.

Одбранбениот
играч на Интер и Италија, доби глава во ребра од Зинедин Зидан во
финалето во Берлин на 9ти јули минатата година. Од страна на ФИФА му
беше доделена и забрана за настап на два натпревари поради
„провокација“.

Сепак, грубијанот е испочитуван за другата страна
на неговиот карактер, така што WOFP ќе му додели признание за „Фудбал и
Мир во Светот“.

Матераци е именуван за „човек на мирот“ и „симбол“ на победничката репрезентација на Светскиот Куп.

Наградата се состои од книга која содржи мировни пораки од Претседателите на различни фудбалски федерации во светот.

Исто така, Матераци е именуван за амбасадор на Светската Организација за Мир.

Потегната
е и иницијатива за организација на мировен фудбалски турнир помеѓу
завојувани репрезентации, кој би се одржал во италија.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Јан 24 2007, 18:44

абе јас мислам не требале да му ја дадат наградава пошто стварно провоцирал! а тоа не е баш нешто мирно! ама ај...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Јан 25 2007, 16:51

smiley Smile напиша:
абе јас мислам не требале да му ја дадат наградава пошто стварно провоцирал! а тоа не е баш нешто мирно! ама ај...

/me salutes you Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Јан 25 2007, 17:03

/ok! ама па така е! жими ****** мирен бил! ма му ****!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
S|m0n4e
верно членче
верно членче
S|m0n4e

Број на мислења : 263
Age : 28
Registration date : 2006-10-27

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Јан 25 2007, 17:51

smiley Smile напиша:
/ok! ама па така е! жими ****** мирен бил! ма му ****!

де бре не се вознемиравај толку Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Јан 25 2007, 23:37

Иван Класниќ ќе добие бубрег од својот брат

Трансплантацијата ќе биде извршена до крајот на неделава во Бремен, а ако се' биде во ред Класниќ ќе се врати на теренот за два месеца
Откако завчера беше објавено дека на репрезентативецот на Хрватска и напаѓач на Вердер, Иван Класниќ (26), ќе мора да му биде извршена трансплантација на бубрег, германскиот „Билд“ објави дека донаторот на бубрегот е неговиот брат. Станува збор за Јосип Класниќ, кој работи како заболекар во Хамбург. Трансплатацијата треба да биде извршена до крајот на неделава од врвите стручњаци во болницата во Бремен.

Како што е познато, Иван Класниќ, на крајот од минатата година мораше да оди на операција на слепото црево и тогаш беа откриени проблемите со бубрегот. Лекарите се обидоа сето тоа да го решат со лекови, но ситуацијата не се подобри, па стана јасно дека Класниќ ќе мора да добие нов бубрег. Сeпак, „Еуроспорт“ наведува дека проблемите на Класниќ со бубрезите датираат уште од 2005 година, кога бил направен преглед на цревата, при кој била откриена аномалијата. „Отсуствата на Класниќ од тренинзите минатите неколку недели беа чувани во тајност, но хрватскиот репрезентативец сега побара јавно да се објави неговата здравствена состојба“, пишува sportinglife.com.

Водството на Вердер и на хрватската репрезентација му дадоа целосна поддршка на Класниќ, кој на фудбалските терени би требало да се врати за два месеца, а по операцијата ќе треба да лежи во болница 10 до 12 дена. „Иван Класниќ и неговото семејство ги молат медиумите за мир и разбирање, кои се потребни за негово оздравување. Иван им се заблагодарува и на навивачите, кои минатите денови му пружија поддршка. За понатамошната состојба на Класниќ повторно ќе ве известиме“, пишува во соопштението на адвокатот Хорнсдаш.

Од Вердер се огласија спортскиот директор Клаус Алофс и тренерот Томас Шаф. „Ова е невообичаена ситуација, која страшно не погоди. Иван може да смета на нас за се' што му е потребно. Најважно е тој да оздрави. Се надеваме дека ќе биде се' во најдобар ред“, порача Алофс.

Класниќ е член на Вердер од 2001 година и во 135 меча постигна 42 гола. За хрватската репрезентација одигра 26 натпревари и постигна осум голови.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Јан 26 2007, 18:59

Платини стана претседател на УЕФА
Со 27 спрема 23 гласа, Мишел Платини го победи Ленарт Јохансон во трката за нов претседател на УЕФА. Јохансон беше одговорен за европското фудбалско тело уште од 1990-та година а Платини ќе биде првиот високо профилен фудбалер кој ќе има толку значајна функција во фудбалската администрација.

”Трогнат сум, многу сум трогнат, но и среќен во исто време... ова е почеток на една голема авантура”, изјавил веднаш по прогласувањето на победата.

Во својата кампања Платини најави дека планира да го ограничи бројот на клубови во Лигата на шампиони на максимум 3 од едно национално првенство. Тој го искористи својот последен говор пред гласањето за да ја потенцира важноста на фудбалот како спорт а не бизнис и вети дека ќе го предложи Јохансон за почесен претседател.

”Фудбалот повеќе е игра отколку продукт, спорт отколку пазар и шоу отколку бизнис”, порача Платини пред конгресот.

Предизборната кампања ќе остане запаметена како особено пријателска битка, во која беа ветувани слични ставови околу борбата против расизмот, допингувањето, местењето натпревари и нелегалното обложување. Како единствена црна точка ќе остане јавната поддршка која вечерта пред изборите Сеп Блатер му ја вети на Платини, факт кој го збесна Јохансон.

Платини беше еден од најталентираните играчи во историјата на фудбалот. Во 1984-та година ја однесе Франција до победата на Европското првенство, давајќи девет гола за пет натпревари. Во текот на својата кариера три пати беше прогласуван за европски фудбалер на годината. Откако играше за Нант, Сент Етјен и Јувентус, се повлече во 1987-та година а во 1998-та година беше назначен за личен советник на претседателот на ФИФА Сеп Блатер.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 00:28

Luge slabo ste pisuvale za transferi, spekulacii i drugi takvi zanimlivosti. A i na sto lici ova za sportot na forumov "kosarka", a fudbalot staven u "drugi sportovi"? Pa nemojte takvi raboti: fudbal na prvo mesto kako vo sekoe normalno drugo mesto.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Markou
искусно членче
искусно членче
Markou

Број на мислења : 168
Age : 27
Локација : na PC
Registration date : 2007-01-15

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 01:16

овој дики доаѓа и прв пост за фудбал му е LaughingLaughingLaughing
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 02:21

Pa za fudbal nego za so?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 17:23

е а за чив фан си ти?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 19:16

Kako sto si ti veren fan na Juve ja sum veren fan na Milan, za niv sum i koga ne im ide. Da ti kazam pravo prvo merak mi bese sto padnaa Juve ama veke pocnaa da mi falat u prva liga (dosadna e bez mestenki, ne lici na Italijansko Twisted Evil )
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 21:08

Одложени натпреварите од Калчото поради убиство на полицаец


Нереди на стадионот „Анџело Масимо".

Италијанската фудбалска федерација (ФИГЦ) одлучи да ги одложи сите натпревари од првата и втората лига што требаше да се играат овој викенд, поради убиство на полицаец во судирите меѓу навивачите на „сицилијанското дерби" Катанија - Палермо (1:2).
Полицаецот загинал кога врз него била фрлена експлозивна направа.
На првиот натпревар од 22 коло од италијанското првенство, меѓу локалните ривали Катанија и Палермо, играта беше прекината во 58-та минута, откако на теренот беше фрлена бомба со солзавец.
Подоцна натпреварот продолжи и заврши со победа на гостите од Палермо со два спрема еден, што предизвика нови нереди на стадионот „Анџело Масимо", а подоцна и на улиците на Катанија.

Јебем ти дивјаците!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 21:17

Абе не дека се мести јас не верувам во тоа пошо во калчо има толку екипи и како би дозволиле некјкој да си мести резултатаи а тие да пропагаат нема баш логика а и друга работа како да не е по интереесно коа Јуве е тим кој праи конкуренција значи и лигата е по интересна!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 03 2007, 21:28

а? confused
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 04 2007, 12:12

со а? Very Happy Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 04 2007, 15:23

абе барав коментар за тоа тепачката и за тоа што го убиле тој полицаецот! Mad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 04 2007, 16:52

Крај на италијанското првенство?
Во Италија на неодреден период се прекинати натпреварите во сите лиги откако за време на немирите во Катанија со бомба е убиен еден 38-годишен полицаец. Одлуката за прекин на првенството била поддржана и од италијанскиот премиер Романо Проди.

Решението за прекин на Калчото го донесе привремениот претседател на италијанскиот фудбалски сојуз Лука Панкали. Инцидентот на сицилијанското дерби Катаниа - Палермо, доаѓа по минатоделниот фатален судир кога од удари во главата почина членот на раководството на четвртолигашкиот тим Самартинеса.

Нередите меѓу навивачите започнале уште пред почетокот на дербито. Поради безбедност, фановите на Палермо биле пуштени на стадионот на почетокот на второто полувреме. Веднаш по ова се обновил судирот меѓу двете групи по што судијата бил приморан да го прекине натпреварот. Гостинските навивачи останале блокирани на стадионот до доцна во ноќта.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 04 2007, 20:10

Gi sredija angliskite huligani, pa ke gi sredat i Italijancive. Mora malku da gi plasat navivacite deka ke go prekinat prvenstvoto. Ke prestanat da se glupiraat inace ke se upropasti kalcoto, ke si idat igracite i ke bide bolje da gleame Vardar-Sloga nego Milan-Inter. Nema da dozvolat takvo nesto da se desi.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: