Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Фед 06 2007, 01:05

Серија "А" продолжува на 18 февруари

Раководството
на ФИГЦ одлучи во следните две недели да нема фудбал во Италија, а
првенствата ќе продолжат на 18 февруари. Прво, ќе се одигра големото
дерби од ова коло, меѓу Интер и Рома на Џузепе Меаца и тоа пред
затворени трибини, а потоа и останатите дуели. И покрај тоа,
претседателот на Унијата на фудбалери, Серџо Кампана побара во следната
година да не се игра фудбал во ниедна конкуренција на Апенинскиот
полуостров.

"Разговарав со претседателот на Фудбалската
федерација, Лука Панкали и во целост се согласувам со неговата одлука
за суспензија на фудбалот. Но, тоа не е доволно, сакам најсериозно да
се разгледа моето барање за суспензија на фудбалот во период од една
година со цел да се истера ова зло од светот на фудбалот. Една недела
воопшто не е доволно", рече Кампана.

Претседателот на Унијата на
фудбалери се осврна и на примерот од Англија, која на вешт начин ги
истера расизмот и нередите во фудбалот.

"Во Англија успешно
излегуваат на крај со сите видови насилство и не гледам причина зошто
не би можеле и ние. Таму навивачите им аплаудираат на фудбалерите дури
и кога ќе испаднат од лига, а овде нашите играчи се напаѓаат за само
еден пораз. Дојде, конечно, време за промена на ваквите работи, повеќе
ниеден живот не смее да се загуби", заврши Кампана.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Фед 07 2007, 00:18

Paparapacipipas напиша:
Gi sredija angliskite huligani, pa ke gi sredat i Italijancive. Mora malku da gi plasat navivacite deka ke go prekinat prvenstvoto. Ke prestanat da se glupiraat inace ke se upropasti kalcoto, ke si idat igracite i ke bide bolje da gleame Vardar-Sloga nego Milan-Inter. Nema da dozvolat takvo nesto da se desi.

пфф мислиш они знаат за вардар и слога па нема да дозволат да паднат на нивно ниво ... Razz:geek:
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Фед 07 2007, 01:06

Абе нив не ги боли за Вардар и Слога ама може да ги заболи за италијанските клубови, па сеа види ти.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Фед 07 2007, 10:34

абе мене ме боли искрено за италијанските клубови, ама за пандев ми е жал ако тоа се деси Sad
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Фед 07 2007, 22:13

Ја победивме Албанија на пријателска средба!!! 1-0 кој ти ги дава! Само катанец многу се нервирал па го шутнале од терен! Хахахаха!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Сре Фед 07 2007, 23:02

знам ! слушав со другар на радио у школо цел час(кај митруш имавме затоа Razz) и само се дереме и 2цата кога падна голот, и митруш се врти и ни вика: абе да не изгубивте 300 ден. на спортска ?
lol! WICKED !!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 08 2007, 12:12

Абе Митруш и спортска : магаре и козметика. А шо ги степавме комшииве во калта ги степавме
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 08 2007, 12:31

да бе врнеше додека се играше ... знам кажуваа на радио додека слушавме дека бил лом теренот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 08 2007, 13:49

шо има везе кој и каде важно се собираат бодовите да фатиме некое асално место кај 50ката Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 09 2007, 11:23

e да ај нека ни е со срека и да ни се множат Very Happy:D:D
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 10 2007, 21:02

Обично кога ставаат катанци не е арно(на фирми,претпријатија итн.),ама од кога ставија Катанец на фудбалска репрезентација појде на арно. А ќе биде и европски арно кога ќе се квалификуваме.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 11 2007, 00:51

од твоја тастатура до божји монитор !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 00:54

Milan 2:1 Livorno (M:Gattuso28', Jankulovski 68', L: Lucarelli 31')
Sampdoria 2:0 Ascoli (Maggio 48', D. Franceschini 75')
Torino 1:2 Reggina ( T:Comotto 50', S:Bianchi 48',58')
Messina 1:1 Catania (M: Zanchi 48', C: Mascara 60')
Atalanta 0:0 Lazio
Cagliari 2:2 Catania (Cag:Capone 38',Suazo 67', Cat:Corvia 30',Codrea 83')
Chievo 0:2 Inter (Adriano 1', Crespo 51')
Fiorentina 2:0 Udinese (Reginaldo 16', Pazzini 44')
Palermo 0:1 Empoli (Almiron 46')
Roma 3:0 Parma (Totti 51', Perrotta 66', Taddei 95')
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 13:41

машала што си се ангажирал ти за спортов Razz
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 15:51

Шо да се праи Оги тоа ми е најинтересно. Него ме мрзеше да ги пишувам и сите измени и картони не дека не ги знаев.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 15:56

не сумњам, него ај да не ти расипувам топикот со офтопик муабети, ај да продужиме со фудбал
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 16:43

Галијани пуштил срце и им рекол на Реал М. дека ке го даде Кака ама за Робињо, Канаваро, Диара и доплата. На ваков чекор се решил зошо е се поуверен дека летово Роналдињо ќе дојде на Сан Сиро. Ама ако Роналдињо оди во Милан тоа значи дека К. Роналдо ке иде у Барса
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 16:51

да знам и да ти кажам мноооогу ке ми биде жал за ман.утд !!! ептен си ги сакам !!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 16:54

абе неам шанси роналдо не мрда од манчестер наредни 2 години Very Happy Very Happy 100%
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Paparapacipipas
Модератор
Paparapacipipas

Број на мислења : 242
Age : 27
Локација : кај сум? под кајсија.
Registration date : 2007-02-02

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 16:54

Па тоа ми е целата ствар, боље да си седи Кака у Милан, Роналдињо у Барса и Роналдо у Манчестер зошо и ја сум за нив од Англија
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 12 2007, 16:57

тоа бе дики !!!

него зашто не ми го покажа мојот пост од пред малце ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 15 2007, 22:29

Jas sum za Milan,a Stole Juve moze i ke gi bide.Sega za sega gledaat derbi utakmici na stadioni.Jas go vidov cel tim na Juve na mecot TORINO-LAZIO.
Sto se odnesuva do Milan tie ne se bas naj naj ama sega dojde `debeliot` odo a moze ke dojde i Ronaldinho.Posle ke pravime parce.No ni sega ne sme mnogu losi.Vazno podobri sme od JUVENTUS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 15 2007, 22:36

Mislam deka na ITALIJANCIVE ne im dojde pamet.pa posle tie ke odat vo EVROPSKA unija.Mislam deka navistina ne znaat da se odnesuvaat.Tie mislat deka ako osvoile svetsko go fatile gospod za mu.. no sto e tuka e.Mislam deka po ova suspendiranje malku ke im dojde pamet
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Чет Фед 15 2007, 22:46

Mislam deka na ITALIJANCIVE ne im dojde pamet.pa posle tie ke odat vo EVROPSKA unija.Mislam deka navistina ne znaat da se odnesuvaat.Tie mislat deka ako osvoile svetsko go fatile gospod za mu.. no sto e tuka e.Mislam deka po ova suspendiranje malku ke im dojde pamet
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 00:39

сеа вака коа читам горе комен тар за Јуве ме тера да пишам нешо !!!! 1- Како појаки од Јуве 2- во што појаки од Јуве и на крај наредна година ке се вратиме и пак ке се пресметаме п.с. во меѓусебни дуели Милан- Јуве , Јуве води колку за информација!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: