Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Баба Ванѓа

Go down 
АвторПорака
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Баба Ванѓа   Нед Ное 05 2006, 20:40

Тајната на
баба Ванѓа
е откриена
и руските
специјални служби
веќе ги
употребуваат методите
на големата
бугарска јасновидка,
пишува рускиот
весник "Жизни".Според весникот,
академикот од
Меѓународната академија
за енергоинформациски науки Јуриј
Негрибецки не
само што
го открил
клучот на
феноменот на
јасновидтсвото, туку
нашол и
начин да
ги претскажува
и спречува
непријатните случувања.
Неговиот извештај
за нетрадиционалните методи за
борба против
тероризмот бил
претставен на
тајно заседание
на раководството
на руското
Министерство за
внатрешни работи.
"Самата Ванѓа
просто ја
објаснуваше својата
дарба. Таа
велеше дека
во мислите
си поставува
прашање и
одговорт сам
и доаѓа
во главата",
рече Негрибецки.
Јасновидката сметаше
дека разговара
со духови,
но нејзината дарба има
целосно материјална
основа, тврди
рускиот научник.
Според него
во природата
нема случајности,
а феноменот
на јасновидството
е во
откривањето на
причинско-последичните
врски.По 20 години истражување, Негрибецки
патентирал метод
за стабилизирање на
електромагнетните полиња
на луѓето
и објектите.
Тој разработил
специјална комбинација
од бројки
која се
внесува во
компјутер заедно
со имињата
на пациентите.
Резултатите од
експериментите му
биле претставени
на руското
Министерство за
здравство."Иднината е
поливалентна. Јас
не поставувам
забрани и
како во
шахот се
обидувам да
ги прескокнам
пречките", рече Јуриј Негрибецки.
Неговата природна
дарба да
ги предвидува
настаните се
појавила на
19 години кога
бил во
војска. Во
својот мозок
почувствувал експлозија
од силна
бела светлина,
по што
една година
се лекувал
во болница.
"Секој човек
има интуиција.
Ванѓа имала
свој 'скенер'.
Таа во
раката држела
грутка шеќер
донесена од
посетителите. Кристалите
го зајакнуваат
ефектот, а
информацијата за
целото присуство
околу нас
е во
јоносферата, во
вакуумот. Треба
само да
можеш да
ја извлечеш",
тврди Негрибецки.
Тој соработувал
и со
Министертсвото за
вонредни ситуации,
а бил
и советник
на министерот
за финансии.
"Во принцип
јасновидството пречи.
Не може
туку така
просто да
се соочите
со иднината.
Се во
светот е
поврзано со
невидливи нишки.
Но некои
од нив
е подобро
да не
ги допирате",
изјави Негрибецки
за весникот
"Жизни".Znaci sakam da otvoram tema i da vidam koe vaseto mislenje zza zenava koja stvarno postoela i e makedonka rodum od strumica a ne kako sto nekoi ja pravaat nesto drugo.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Пон Ное 06 2006, 18:19

Абе сеа све може да е намештаљка
ништо чудно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
avatar

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 00:15

Мајка ми и татко ми беа на нејзиниот имот пред некој ден. Нешо празник и било... абе татарски срањ..
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 16:57

Abe zenava bila cudo i nemoj da se lazete so toa deka mozebi bila namestajka ima i kniga za nea pa ako nemate druga rabota zemete procitajteja pa ke vidite deka e tocno sevo ova mislam za zenata i za nnejzinite cuda
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 18:08

Ok, kaj mozam da ja najdam knigata? Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 19:51

A sea i ti smajli neznam jas ama probaj obidese u bibloteka
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 21:17

Dobro ima nesto ime ili da baram samo Baba Vanga? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
High_Voltage
Администратор
avatar

Број на мислења : 458
Age : 27
Registration date : 2006-10-14

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Вто Ное 07 2006, 21:38

абе полека малце муабетот кај можеш да ја најдеш книгата за баба ванѓа можеш и по пп...уште еден оф топик пост и бришам све
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/
ivancelovemusic
ново членче
ново членче
avatar

Број на мислења : 43
Age : 26
Локација : Skopje
Registration date : 2007-03-09

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Пет Мар 09 2007, 01:53

Хех Баба Ванѓа ... ми изглеа како интересна жена. Сигурно не е лесно да ти се мотаат разни ствари пред очи ... а за книгата .. па ќе зеам да ја прочитам Smile Хехе
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.freewebs.com/ivance_elence/
DJ_Stole
верно членче
верно членче
avatar

Број на мислења : 637
Age : 27
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Пет Мар 09 2007, 01:59

тоем јас сеа видов ос ис пишал не се нервирај зашо оф топик коа за баба ваншѓа праиме муабет
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
*marija*
искусно членче
искусно членче
avatar

Број на мислења : 153
Age : 26
Локација : na Vodno-kaj me4kite
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Пет Мар 09 2007, 11:08

mOZE NA PRV POGED DELUVA KAKO GLUPOST,ALI JA VERUVAM..POSO MNOGU TAKVI RABOTI-DELA NA BAJACKI...ISPAGAAT TOCNI I VISTINITI...VERUVALE ILI NE......
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
avatar

Број на мислења : 2208
Age : 26
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   Пет Мар 09 2007, 11:20

неверувале ...... \o/
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Баба Ванѓа   

Вратете се на почетокот Go down
 
Баба Ванѓа
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Мистерии и религија-
Отиди до: