Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Погоди го филмот (слики)

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:24

7 самураи... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:29

Браво. Да не ги броеше случајно?lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:32

Хаха... бев до доле по весник...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:44

Ај стаи ти слика... Еј и дај размена да напраиме со филмовиве, го неам Кагемуша Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:49

FallenAngel напиша:
Ај стаи ти слика... Еј и дај размена да напраиме со филмовиве, го неам Кагемуша Very Happy

Хехе... уште да знам која си... Wink
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 21:52

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:02

Ја знам која е. А филмов дај стаи некоја друга слика.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:16

9-ya rota? И ќе дознаеш која сум.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:17

FallenAngel напиша:
9-ya rota? И ќе дознаеш која сум.

Аха... десен клик вју... Smile
Ај нема везе... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:19

Slash напиша:
Ја знам која е. А филмов дај стаи некоја друга слика.

И ја знам која е... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:33

Снаѓи се па живи Very Happy

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:39

FallenAngel напиша:
Снаѓи се па живи Very Happy


Хехе, затоа ти ми ги закачуваш тука сликите на imageshack.us... oks oks Smile Памти па врати хехе...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:43

Па сеа... Чик, чик, чик погоди
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 22:44

Ај друга, не ми текнува... ( идам да јадам... ќе бидам едно 10 мин отсутен од играва ) Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 23:04

Еве ко за тебе 2... Идам ја да глеам филм.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Вто Мар 27 2007, 23:13

Хммз не знам... Можно и да не сум го гледал...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Чет Мар 29 2007, 21:39

Ај некој друг филм дај....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Чет Мар 29 2007, 21:48

Реплика од филм - Без коноп светот би бил хаос!
Кој е филмот?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Чет Мар 29 2007, 21:54

Efi напиша:
Реплика од филм - Без коноп светот би бил хаос!
Кој е филмот?

Ефи дај читај... има веќе поставено филм... ако го знаеш пиши, ако не повторно е на ред тој што го поставил...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Чет Мар 29 2007, 22:47

Ај еве последна помош, режисерот е доста познат, и Швеѓанец е (а и филмот е шведски). Ај сеа IMDb, и откако ќе го погодиш ќе ти го дадам да го глеаш Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Чет Мар 29 2007, 23:32

Ехх... Шведски сеа...
Да не ставам следниот некој казакстански филм Smile))
Дај да се договориме филмовите да бидам од англиско говорно подрачје ? Cool
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Пет Мар 30 2007, 12:00

Епа ОК. Иначе филмот беше The Seventh Seal. Ај еве сеа нешто многу полесно.

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Пон Апр 09 2007, 20:11

епа гледам оваа тема ви тргнала епа топ! Smile жити се филмов толку е стар?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
FallenAngel
искусно членче
искусно членче
FallenAngel

Број на мислења : 68
Age : 27
Registration date : 2007-02-16

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Саб Апр 14 2007, 15:21

Овој вториов што го стаив не е толку стар (ако за стари филмови ги сметаш сите од пред 2000 тогаш да). Нека не ве лаже сликата, филмот не е црно-бел. А тој претходниот филм (Seventh Seal) е навистина доста постар, од 1957.
Еве ви уште една слика од истата сцена, се надевам дека ова доста ќе ви олесни и ќе го погодите филмот, според мене оваа е една од најдобрите сцени во филмот
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   Нед Апр 15 2007, 15:55

ok, ова со филмов не иде! дај кажи кој е и стави нова слика!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Погоди го филмот (слики)   

Вратете се на почетокот Go down
 
Погоди го филмот (слики)
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 5Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Забава :: Филм и ТВ-
Отиди до: