Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Лошите социјалистички навики

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Вто Апр 17 2007, 20:43

smiley Smile напиша:
ех душо! епа ај ако толку јас ги мешам поимите и сл. кажи што е демократија! зар не е демократија ти да можеш еве на пр. да искочиш на тв и да се откорнеш од серење за тоа како не чини сеа системот у државата и сл. и без страв за твојот живот да го кажеш тоа? пошто у американското општество а гукнеш против буш ќе го јадеш у велико!! ај сеа според тебе кажи што е демократија жити све! просветли ме!!!!!

Епа еве во моментов кажа глупост...
Можеш да се откорнеш од серење... И што сакаш да кажеш за системот... Дека ја украдоа државата, дека владата ни е глупа... ИТН ИТН ИТН....

Ама ако кажеш ТОЈ И ТОЈ ја УКРАДЕ државата не го искажуваш своето мислење, туку клеветиш некого...
Немам намера да ти држам предавања што е демократија... Ќе си отвориш енциклопедија и ќе видиш.... Еве ти ги темелите на демократијата !!!

Темели на демократијата

* сувереност на народот
* власт заснована врз согласноста на владеаните
* владеење на мнозинството
* права на малцинствата
* гаранции за основните човекови права
* слободни и праведни избори
* еднаквост пред законот
* соодветна законска постапка !!!!
* уставни ограничувања на власта
* општествен, економски и политички плурализам
* вредности на толеранција, прагматизам, соработка и компромис
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Вто Апр 17 2007, 21:43

епа јас никогаш на овој форум не сум клеветела! така да овој форум не е демократски! коментар?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 14:59

Коментар? Сакаш пак бан или...?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 15:01

smiley Smile напиша:
епа јас никогаш на овој форум не сум клеветела! така да овој форум не е демократски! коментар?

Не знам јас за тоа што си зборела или не... Само знам дека си имавме бајаги проблеми во оделот околу тоа кој е админ кој модератор...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 15:32

Slash напиша:
Коментар? Сакаш пак бан или...?
Ова е навистина смешно! Јас барам коментар! значи се е легално а ми нудат бан! Види мајката! И сега па ќе ми држите предавања за демократија! Како американците на нас ама ни они не се држат до тоа што го зборат! Значи нема слобода на изразување! јас не смеам овде еден пост да напишам без тоа сакаш бан? А сеа па какви беа правилата за бан? Треба жолт картон! А јас некако не забележав дека имам жолт картон?

А може ли некој да ми каже што е Хајд Парк? Дали таму има слобода на изразување?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 15:45

Како прво и прво не е хајд парк туку е хајт парк. Инаку тоае место во лондон каде што еднаш во неделата луѓето се собираат и критикуваат се она што им лежи на душа(кралицата, жента, комшијат и др) И да таму има слобода на изразување ама то е едно такво место во цел свет.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 15:49

знаете што, искрено не глеам дека целава работа има икаква врска со лошите социјалистички работи ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 16:22

Slash напиша:
Како прво и прво не е хајд парк туку е хајт парк. Инаку тоае место во лондон каде што еднаш во неделата луѓето се собираат и критикуваат се она што им лежи на душа(кралицата, жента, комшијат и др) И да таму има слобода на изразување ама то е едно такво место во цел свет.
се извинувам на печатната грешка! но сеа па не е тоа клеветење како што кажа стеф? или пак е тоа демократија?Suspect
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Сре Апр 18 2007, 16:23

еј ај преименувајте ја темава во нешто друго зашто не се движиме во доменот на името ....
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Чет Апр 19 2007, 16:45

Смајли кажи ми само едно. Дали вчера следејки ја претстават научи што е демократија. Да ја цитирам, бабата или кралот кој беше не е битно. Рече е ова е демократија која не донесе до ова дереџе. Народот прави што сака и како сака, е па тоа не е вистинска демократија.(е ова е тоа што со Московецот се обидуваме да ти кажеме. А тоа е дека иако живееме во демократија не може секој да прави што сака и како сака.)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Чет Апр 19 2007, 17:29

ах душо! кај нас народот е никој и ништо. стока е! не го слушна кралот? баш така кажа! Shocked народот е никој и ништо. тие што се горе, на врвот е тие го прават ова! а не народот а.к.а. (некој како што милува да ја нарече) простата маса. не може простата маса да го направи тоа бидејќе самото име кажува - тоа е проста маса!!! и доста со таа демократија! да ви нацртам ли дека тоа е мит!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Чет Апр 19 2007, 17:33

smiley Smile напиша:
ах душо! кај нас народот е никој и ништо. стока е! не го слушна кралот? баш така кажа! Shocked народот е никој и ништо. тие што се горе, на врвот е тие го прават ова! а не народот а.к.а. (некој како што милува да ја нарече) простата маса. не може простата маса да го направи тоа бидејќе самото име кажува - тоа е проста маса!!! и доста со таа демократија! да ви нацртам ли дека тоа е мит!

Аааа ок, сега сваќам зш неможеш да ме сватиш... lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Чет Апр 19 2007, 17:40

Moscow_BoY напиша:
Аааа ок, сега сваќам зш неможеш да ме сватиш... lol!

хахахахахахахахаха !!!!абе неможам ја многу да ценам за тоа дали е вистина или не ама за заткава можам да коментирам! хехехехех закон!! lol!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
BIG_M_UNDERGROUND
верно членче
верно членче
BIG_M_UNDERGROUND

Број на мислења : 323
Age : 27
Registration date : 2007-04-08

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Нед Апр 29 2007, 21:57

Нормално!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Nikola_jbt
ново членче
ново членче
Nikola_jbt

Број на мислења : 14
Age : 30
Локација : Скопје, Аеродром
Registration date : 2007-04-28

ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   Чет Мај 03 2007, 20:08

Да знаел Маркс како недоследно се применувало неговото учење трипати би се превртел во ковчегот. Така да тоа што беше во СССР, беше се само не социјализам. Мозеби во Петербург или Москва и така и така, ама во другите градови (да не збориме за селата и позафрлени региони) луѓето зивееле многу бедно- полошо од претходното (Царска Русија)
.Луксембург бил спомнуван во тоа време како идеална земја за непречен развој на социјализмот( комунизам). Ама не се остварило тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Лошите социјалистички навики   

Вратете се на почетокот Go down
 
Лошите социјалистички навики
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Наука :: Философија и психологија-
Отиди до: