Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Фудбал

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 13:47

Ја ова ќе го преќутам зашо се знае кој ќе биде шампион оваа година па затоа ќе се воздржам од натамошни полемизирања по оваа тема. А кога Јуве ќе се врати ќе збориме тогаш сега за сега нема потреба да збориме пошо Интер руши све живо...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 15:20

Proof напиша:
Ја ова ќе го преќутам зашо се знае кој ќе биде шампион оваа година па затоа ќе се воздржам од натамошни полемизирања по оваа тема. А кога Јуве ќе се врати ќе збориме тогаш сега за сега нема потреба да збориме пошо Интер руши све живо...
Интер руши се пред себе кога нема пристојна конкуренција. Да беа Јуве и Милан со по 0 бодови интер ќе можеше да им ги чисти копачките на нив.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 15:33

Реков нема да коментирам се додека не дојде конкуренција на Интер
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 23:02

Не знам зашто само за калчото зборите...
Дива лига е тоа...
Според мене убедливо најдобро првенство е премиер.
Неизвесно до последен момент.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пет Фед 16 2007, 23:13

Да да тука негде е и Премиера Девизион
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 17 2007, 19:41

Милан се спаси од Сиена у последна минута и тепаше едвај 3:4, Рома изгуби 1:0 од Емполи а Интер дома тепаше против Каљари со 1:0
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 17 2007, 21:09

inter ke padnat deka i za niv se suska deka pravele nesto matno.No sto se odnesuva na juve-milan stole seti se na liga na sampioni koga milan gi resija juve,a inter im se staln pacienti samo ovaa godina im popustivme deka ne nemaa poobedeno uste od 1985.Sto da se pravi koga navivas za sampioni kako milan.Znam deka diki me podrzuva vo muabetov deka i toj e zagrean za milan.SERIA A ne SERIA B.Sampionite se vo A a vo B se samo luzerite.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 17 2007, 21:19

za milan golovite gi dadoa
RONALDO : 15 i 81 minuta
R.OLIVEIRA:28 minuta
AMBROSINI:90 minuta
BROCHI dobi crven karton vo 77 minuta
PIRLO dobi zolt karton vo 56 minuta
mislam deka nema potreba da gi pisuvam golovite sto gi dade SIENA.Vazno e deka na RONALDO mu trgna.Very Happy


Последната промена е направена од на Саб Фед 17 2007, 21:24. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Саб Фед 17 2007, 21:23

a stole JUVENTUS pobedija 5:0 protiv VTOROLIGASOT KROTONE DEL PIERO dade 3 gola
NEDVED dade 1 gol I
BALZARETTI 1 gol
MISLAM DEKA OVA E ODLICEN REZULTAT ZA VTOROLIGAS
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 18 2007, 14:57

Very Happy Very Happy Very Happy ај ај сеа можеш да го користиш терминот второ лигаш ама наредна година да видам шо ке коментираш коа ке пишеш Јувентус победи со 5 :0 ама во сериа А а?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 18 2007, 20:39

Абе и следната сезона Интер ќе биде шампион како и оваа што е веќе очигледно
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 18 2007, 22:28

денес лацио водеа 2-0 ама не знам колку заврши! може некој да ми каже?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Нед Фед 18 2007, 23:19

море што се дешава со германците .... видите резултати и ке сватите .... сите до еден ме заебаа на спортска ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 00:09

prvo ogi batali sportska
vtoro smiley lazio tepaa 2:0 so golovite na PANDEV
treto stole juve ako vlezat vo seria a najveke mozat da pobedat 2:0
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 00:12

прво перо не е за заебување спортска
второ немаше логика да завршат така германските утакмици
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 01:10

Абе знаете кој го даде вториот гол за Лацио?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
DJ_Stole
верно членче
верно членче
DJ_Stole

Број на мислења : 637
Age : 28
Локација : Скопје
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 19:24

Леелелелелелел ѕвер со еден збор ѕвер абе на сите телевизии го имасе на сите страни на интерент кај со писува за фудбал нашиот ГОРАН ПАНДЕВ ѕверот (а највише мерак ми напраии како се радуваше Роси тренерот на ЛАцио коа го даде вториот гол)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.goal.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 21:58

сеа уште си столе за јуве? абе јас сум за лацио од дамнешни времиња! сабајле ја имаше репризата и ја глеав! пандев е закон!!! колку години има?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 22:00

DJ_Stole напиша:
Леелелелелелел ѕвер со еден збор ѕвер абе на сите телевизии го имасе на сите страни на интерент кај со писува за фудбал нашиот ГОРАН ПАНДЕВ ѕверот (а највише мерак ми напраии како се радуваше Роси тренерот на ЛАцио коа го даде вториот гол)
аааа. тоа кога рипаше? да, да! Абе првиот го даде многу вешто и со лева нога! А и вториот на сличен начин (ама со десна нога). lol! Леле! Не смее да си иде од Лацио! Не! таму е најценет!Cool ако некои други го земат и го стават на клупа? што ќе праи? Нека седи у Лацио!! (не за друго фан сум на Лацио)Smile
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 22:10

Шева се враќа дома?
Андреј Шевченко не е задоволен од својот статус во Челзи, што е речиси идентично со ставот на Мурињо за играта на украинската ѕвезда. Целата ситуација ќе беше поодамна решена доколку не беше фактот дека Шева е добар пријател со Абрамович.

Најнов клуб кој застана во редицата за купување на Шева е тимот кој го ракетираше кон светската слава - Динамо Киев. Шпекулациите околу оваа понуда се потврдија откако претседателот на Динамо, јавно го покани Шева да се врати во својот матичен клуб.

"Му објаснив дека не може да игра во топ форма, бидејќи таму не му веруваат. Играчот мора да ја ужива довербата на тренерот за да може да даде се од себе а Андреј го нема тоа во Челзи. Неговото заминување во Челзи беше огромна грешка, искрено верувам дека ќе успееме да го вратиме во Динамо," порачал претседателот на клубот, според кого цената би била најмал проблем во целиот трансфер.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 22:45

еве најдов за пандев

Пандев креатор на победата над Торино


Горан Пандев

Најдобриот Македонски фудбалер, Горан Пандев беше херој на Лацио и самостоен креатор на победата на римскиот тим од 2:0 над Торино.
Денешниот натпревар од 23 коло, за нашиот интернационалец беше најдобро издание воопшто досега во италијанското првенство.
Само вторпат досега во Калчо кариерата откако го носи дресот на Лацио, Пандев постигна два гола на една средба. Резултатот на „Олимпико“ го отвори уште во 11-та минута, елегантно префрлајќи го голманот Абијати во ситуација кога се очекуваше да упати многу посилен шут.
Триумфот го завери со погодокот точно по еден час игра, по двојното проигрување со Маури. Впишувајќи се првпат меѓу стрелците во новата 2007, Пандев стигна до вкупно седум гола во тековниот шампионат, со кои е вториот најефикасен играч на Лацио.
Теренот го напушти на минута пред крајот. За да го израмни ланскиот дострел од вкупно 11 погодоци, потребни му се уште четири во преостанатите 15 рунди од првенството.
Со 10-тата сезонска победа, а трета во последните шест кола во кои нема пораз, Лацио ја потврди кандидатурата за пласман во Лигата на шампионите.
Во моментов е на петтата позиција на табелата, со само бод помалку од четвртопласираниот Емполи.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
smiley :)
Форум Манијак
smiley :)

Број на мислења : 2172
Age : 28
Локација : pa pred monitor be mozok!!!
Registration date : 2006-10-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Пон Фед 19 2007, 22:46

Роже Федерер 160 недели е на врвот на АТП листатаРоже Федерер

Роже Федерер го израмни 30-години стариот рекорд на Џими Конорс од 160 последовни недели на врвот на АТП листата.
На денеска објавениот ранкинг, Швајцарецот очекувано е во убедливо водство пред Рафаел Надал, а сосема е сигурно оти веќе следната недела тој ќе стане сопственик на рекордот за најдолга лидерска серија.
Предноста му е недостижна и покрај тоа што не настапува на турнири од австралискиот опен каде што стана првиот тенисер по 27 години што освоил гренд слем без за загуби сет, а ја стигна 10-та титула од најголемите турнири во само три и пол години.
Федерер е на врвот на листата од 2 февруари 2004 година.

Симон4е? Горда?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.trekunited.com
Proof
Форум Манијак
Proof

Број на мислења : 2586
Age : 27
Локација : Еве ме нигде ме нема
Registration date : 2006-11-06

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Фед 20 2007, 02:44

smiley Smile напиша:
Роже Федерер 160 недели е на врвот на АТП листатаРоже Федерер

Роже Федерер го израмни 30-години стариот рекорд на Џими Конорс од 160 последовни недели на врвот на АТП листата.
На денеска објавениот ранкинг, Швајцарецот очекувано е во убедливо водство пред Рафаел Надал, а сосема е сигурно оти веќе следната недела тој ќе стане сопственик на рекордот за најдолга лидерска серија.
Предноста му е недостижна и покрај тоа што не настапува на турнири од австралискиот опен каде што стана првиот тенисер по 27 години што освоил гренд слем без за загуби сет, а ја стигна 10-та титула од најголемите турнири во само три и пол години.
Федерер е на врвот на листата од 2 февруари 2004 година.

Симон4е? Горда?
На овој пост не му е овде местото
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Фед 20 2007, 13:42

Very Happy ABE SEVA NEMA DA SE VRATI VO DINAMO DEKA ZENA MU NEMA DA GO PUSTI!!!Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   Вто Фед 20 2007, 13:43

Луѓе вечер ЛШ почнува. Реал М. - Барен М. ќе биде интересно ама мисам дек аРеал ќе тепа. Не дека сум навивач на Реал ама од секогаш Реал бил побобар од Баерн. Па ајде кажете нешто и вие.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Фудбал   

Вратете се на почетокот Go down
 
Фудбал
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: