Корчагин форум


 
HomeHome  CalendarCalendar  GalleryGallery  Прашања/ОдговориПрашања/Одговори  БарајБарај  Регистрирајте сеРегистрирајте се  ЧленовиЧленови  Членски групиЧленски групи  ВлезВлез  

Share | 
 

 Тенис

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
АвторПорака
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Мар 11 2007, 19:37

Јас навивам за надал уште од пред 5 години. Инаку порано бев за Агаси ама он остаре така да.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Мар 11 2007, 19:51

Slash napisa:
Slash напиша:
Надал е мало дете!!!! (во споредба со Федерер)
Kako mislis "malo dete" ?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Мар 11 2007, 20:12

Мислам мало дете во секој смисла на зборот. Мал во години и мал во смисла недораснат за да се рамни со мајсторот. Колку и да е добар Надал нема шанси да биде како Федерер.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Нед Мар 11 2007, 21:07

taka e nadal ke pocnuva da osvojuva koga nadal ke se penzionira isto kako alonso so osvoi F1.
Nadal do togas ke se otkaze nema sansi protiv federer
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Karate Kid
Форум Манијак
Karate Kid

Број на мислења : 2208
Age : 27
Локација : ovde
Registration date : 2007-01-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Мар 12 2007, 00:56

Night Crawler напиша:
taka e nadal ke pocnuva da osvojuva koga nadal ke se penzionira isto kako alonso so osvoi F1.
Nadal do togas ke se otkaze nema sansi protiv federer

пеер ај преиспитај се малце .... ништо не те разбравме ...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net/index.htm
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пон Мар 12 2007, 16:56

I ja ne razbrav. A inace na 20 godini federer da ne bese pouspesen od Nadal? Za nekoja godina ne da go stigne federer tuku i ke go prestigne.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Вто Мар 13 2007, 16:45

Najnovi vesti: Roger Federrer bese PORAZEN od Gullermo Canas na vcerasniot natprevar so 7-5 i 6-2 za Cileanecot! :-)
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мар 15 2007, 23:49

pa dobro be fala bogu deka ednas i toj ke izgubi
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 01:35

Moscow_BoY напиша:
Надал сега влезе во тениската елита, а да те потсетам и самиот Федерер рече дека не знае како ќе се справи со Надал за неколку години, зошто станува се подобар и подобар.

То4но е! А сега кога го нема Федерер Пацифик Опен е на Надал!

VAMOS RAFA!lol! lol! lol! lol!

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 18:47

[quote="Efi"]
Moscow_BoY напиша:
Надал сега влезе во тениската елита, а да те потсетам и самиот Федерер рече дека не знае како ќе се справи со Надал за неколку години, зошто станува се подобар и подобар.

То4но е! А сега кога го нема Федерер Пацифик Опен е на Надал!

VAMOS RAFA!lol! lol! lol! lol!]

Taka e Efi! Se soglasuvam so tebe! Nadal e pobednikot na Pacific open.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 19:11

shadow напиша:
I ja ne razbrav. A inace na 20 godini federer da ne bese pouspesen od Nadal? Za nekoja godina ne da go stigne federer tuku i ke go prestigne.

Види, Роже Федерер не само што е подобар од Рафа Надал, туку мислам дека е најдобриот тенисер на сите времиња... Рафа може да игра уште 100 години, ама додека игра Роже секогаш ќе биде втор Smile Sad but true...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 19:18

Ne znam zasto mislis taka! Question
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 19:35

Јас знам зошто мисли так затоа што нема да има некој како Федерер!!!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 19:51

Дали ќе има некој како Федерер не знам... Ама дека до сега немало некој како него, немало...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Пет Мар 16 2007, 21:22

OK, vase mislenje!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Night Crawler
искусно членче
искусно членче
Night Crawler

Број на мислења : 247
Age : 27
Локација : nekade
Registration date : 2007-01-26

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Саб Мар 17 2007, 14:32

nema da ima nikoj kako Federer toa e i moeto mislenje
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Efi
верно членче
верно членче
Efi

Број на мислења : 338
Age : 27
Локација : Ни јас не знам
Registration date : 2006-11-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Мај 02 2007, 21:40

Надал ПОБЕДИ НА BATTLE OF COURCES
ТИПОТ Е ГЕНИЈ АКО ГЛЕАЛ НЕКОЈ НЕКА ПРИ4А
ИНАЧЕ СЕ ИГРАШЕ НА ТЕРЕН ПОЛА ТРЕВА ПОЛА ЗЕМЈА
ЗВЕРСКИ
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Мај 02 2007, 23:24

Jas ne gledav, ali sepak, nikodas ne se somnevam vo igrata na Nadal.
Taka e, VAMOS RAFA!!!
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
shadow
верно членче
верно членче
shadow

Број на мислења : 357
Age : 27
Registration date : 2007-02-08

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Мај 02 2007, 23:27

Efi 1 prasanje do tebe. Moze ne smeam tuka, ali povrzano e so tenis.
Kaj go gledase Nadal? Na koja programa?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Сре Мај 02 2007, 23:50

Efi напиша:
Надал ПОБЕДИ НА BATTLE OF COURCES
ТИПОТ Е ГЕНИЈ АКО ГЛЕАЛ НЕКОЈ НЕКА ПРИ4А
ИНАЧЕ СЕ ИГРАШЕ НА ТЕРЕН ПОЛА ТРЕВА ПОЛА ЗЕМЈА
ЗВЕРСКИ
А со кого играше Надал со Федерер?
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мај 03 2007, 00:25

Сега гледам Надал - Федерер.... (снимка), мислам Надал дека тепа на оваа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мај 03 2007, 11:49

Надал го доби Федерер
Со
тесна победа од 2:1 во сетови, Рафаел Надал го порази Роже Федерер на
тениската егзибиција наречена “Борба на терените” во Палма де Мајорка,
каде едната половина од теренот беше од трева а другиот на земјена
подлога.

Првиот
сет мина во знакот на брзото прилагодување на Надал, кралот на
земјените терени, додека Федерер, господарот на тревата, правеше
невообичаено многу грешки, кои ги плати со пораз од 7-5. Веќе во
вториот сет, Швајцарецот Федерер успеа да му врати на противникот од
Шпанија и извојува победа од 4-6. Историскиот меч го заокружи третиот
сет, кој беше многу изедначен, но на крајот во тај брејкот, славеше
Надал со резултат од 12-10.

Проблем кој им го причини
необичниот терен беше сервирањето, бидејќи се покажа дека е многу тешко
да се сервира од тревниот на земјениот дел од теренот. Дури и времето
за промена на страните беше продолжено од 90 секунди на 2 минути, за да
можат играчите да ги заменат патиките.

И двајцата тенисери се
неприкосновени шампиони на својот терен, но досега ниту еден од нив го
нема победено другиот на неговата омилена подлога. Надал победи на сите
пет средби одиграни на земјен терен, додека единствениот натпревар на
трева, на минатогодишното финале на Вимблдон, го освои Федерер.
Чиста глупост... Ова нема врска со тенис ова е глупирање.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мај 03 2007, 12:09

Не знам зошто сите му се ситат на Федерер дека изгубил од Надал.
Федерер е најдобиот тенисер на сите времиња, Федерер не само што е непобедлив, туку мечовите ги добива како тренинг со останатите тенисери. Стварно неможам да го разберам тоа...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Slash
Форум Манијак
Slash

Број на мислења : 1130
Age : 28
Локација : Skopje
Registration date : 2006-10-16

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мај 03 2007, 13:18

Ама не не само тоа. Туку ова е глупост со терените. Бидејки се играле 3 сета тоа значи дека сетот кој го изгубил надал го играл на тревнатата површина, а другите ва ги играл на земјена. Затоа ова нема логика. Инаку Федерер е сега уморен од онаа феноменална серија што ја направи со победи. Сега малку одмор и на Вимблдон че се види. За ролан гарос не зам затоа што е мнгу брзо.
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.korcagin.goodforum.net
Moscow_BoY
Администратор
Moscow_BoY

Број на мислења : 1845
Age : 27
Registration date : 2006-10-13

ПишувањеПредмет: Re: Тенис   Чет Мај 03 2007, 13:53

Slash напиша:
Ама не не само тоа. Туку ова е глупост со терените. Бидејки се играле 3 сета тоа значи дека сетот кој го изгубил надал го играл на тревнатата површина, а другите ва ги играл на земјена. Затоа ова нема логика. Инаку Федерер е сега уморен од онаа феноменална серија што ја направи со победи. Сега малку одмор и на Вимблдон че се види. За ролан гарос не зам затоа што е мнгу брзо.

на Ролан Гарос е секогаш пациент на Надал... Жити таму што го победува...
Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://korcagin.goodforum.net
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Тенис   

Вратете се на почетокот Go down
 
Тенис
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 6Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Корчагин форум :: Спорт :: Други спортови-
Отиди до: